more_horiz
LONDON 2017

Lekkoatletyczne MŚ: jak wypadną polscy skoczkowie? "Musi być ogień, musi być błyskawica"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 11:11
W piątek w Londynie rozpoczną się mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Reprezentanci Polski w skokach są dobrej myśli przed występem w stolicy Wielkiej Brytanii, o czym zapewniali w rozmowach z Rafałem Bałą.
Audio
  • Rafał Bała rozmawia z polskimi skoczkami przed startem mistrzostw świata w Londynie (IAR)
Piotr Lisek
Piotr LisekFoto: WikiCommons/CC BY-SA 4.0/Zorro2212

Sportowcy będą rywalizować przez ponad tydzień, do 13 sierpnia. 

W historii lekkoatletycznych mistrzostw świata biało-czerwoni skoczkowie sięgnęli po dwanaście medali. Czy uda się poprawić nasz dorobek? Nastroje w polskiej ekipie wskazują na to, że na wyjazd na Wyspy możemy patrzeć z optymizmem. 

- Staraliśmy się z trenerem tak wycyrklować, żeby zwyżka formy przyszła na Londyn. Mam wysokie aspiracje, ale konkurencja jest ogromna, na każde miejsce na podium są trzy, cztery osoby. Nie chcę zapeszać, będę robił, co w mojej mocy, staram się przygotować najlepiej jak potrafię do tych mistrzostw - mówił Piotr Lisek, który na ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio zajął czwarte miejsce.

Na start imprezy czeka z niecierpliwością Kamila Lićwinko. Cele są dwa - medal oraz skok na dwa metry. Tę odległość Polka atakowała już w tym sezonie kilka razy, ale bezskutecznie.

- Mam nadzieję, że uda mi się w Londynie. Wiem, że jestem przygotowana nie na dwa metry, a na grubo ponad dwa metry. Chcąc tak skakać, na ziemi musi być ogień, musi być błyskawica, te kroki muszą być najszybsze - mówiła.

Polscy skoczkowie wystąpią w Londynie w składzie: Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Anna Jagaciak-Michalska (trójskok), Sylwester Bednarek (skok wzwyż), Piotr Lisek (skok o tyczce), Paweł Wojciechowski (skok o tyczce), Tomasz Jaszczuk (skok w dal).

Kto może okazać się największą gwiazdą mistrzostw świata w Londynie i jakie rezultaty przewidują pozostali nasi reprezentancji? Zapraszamy do posłuchania rozmów Rafała Bały z biało-czerwonymi skoczkami.

ps, PolskieRadio.pl, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem