X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
German Death Camps

Izraelska gazeta o "polskich komorach gazowych"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 10:00
Grafika na podstawie Wikimedia CommonsGraphics based on Wikimedia CommonsGrafik basiert auf Wikimedia Commons Grficos basados en Wikimedia Commons
Grafika na podstawie Wikimedia Commons/Graphics based on Wikimedia Commons/Grafik basiert auf Wikimedia Commons/ Gráficos basados en Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

"Jerusalem Post" w rubryce "opinie czytelników" opublikował pod koniec kwietnia 2015 roku artykuł Tala Harrisa, doktoranta Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie poświęcony ludobójstwu, którego dopuścili się Turcy na Ormianach. - Co jest lepszą alternatywą? Szybka śmierć w polskiej komorze gazowej czy powolna na gorącej syryjskiej pustyni? - pyta autor publikacji, który sam o sobie pisze, że jest prawnukiem dwojga osób cudem ocalałych z Holocaustu.

Polska ambasada w Tel Awiwie zażądała od gazety sprostowania kłamliwej informacji i opublikowania przeprosin. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oficjalnej nocie podkreślało, że co prawda tekst opublikowany przez "Jerusalem Post" nie mówi wprost ani o Polakach, ani o Polsce, ale padają w nim słowa "polskie komory gazowe", które zakłamują prawdę historyczną. Interwencja polskich służb dyplomatycznych przyniosła skutek. Redakcja izraelskiej gazety zmieniła słowo "polskie" na "nazistowskie".