X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
German Death Camps

Błędy w niemieckich podręcznikach

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 10:15
Geschichte und Geschehen, 2017
"Geschichte und Geschehen", 2017Foto: Facebook/Reduta Dobrego Imienia

Pod koniec maja 2017 roku, w niemieckim podręczniku do historii "Geschichte und Geschehen" znaleziono określenie "polnische Lager". Autor opracowania o "narodowosocjalistycznych prześladowaniach Żydów" wyróżnia kilka jego faz. Ostatnia to "faza masowych deportacji do "polskich obozów" i fizycznego masowego wyniszczania poprzez rozstrzeliwania i gazowania od 1941 do 1945 roku" - napisano.

Firma Ernst Klett Verlag jest renomowanym wydawcą podręczników w Niemczech. Wydawnictwo natychmiast przeprosiło i wyjaśniło, że nie było intencją autorów sugerowanie, że państwo polskie czy polscy obywatele mają coś wspólnego z zagładą milionów ludzi na polskiej ziemi dokonaną przez Niemców.

- W nowych podręcznikach termin "polskie obozy" zniknie - czytamy w oświadczeniu wydawnictwa. Polska ambasada w Berlinie poinformowała, że wraz z placówkami konsularnymi przeprowadzi kwerendę wszystkich podręczników w Niemczech "pod kątem wadliwych kodów" historycznych.

Sprawdzenie treści niemieckich podręczników historii będzie o tyle trudne, że w zdecentralizowanym kraju jest ich ponad 200.

Z inicjatywy polskich władz nastąpi dokładny przegląd około 70 najpopularniejszych podręczników, a praca potrwa co najmniej kilka miesięcy.