X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
German Death Camps

Niemiecka telewizja ZDF nie przeprasza?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 11:00
Mainz, 2007.
Mainz, 2007.Foto: wikipedia/dp/Tobo777

Niemiecka stacja ZDF zaskarżyła wydaną na początku lutego przez Sąd Krajowy w Moguncji klauzulę wykonalności wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie, który nakazuje jej przeprosić za użycie sformułowania "polskie obozy zgłady".

Prawnicy stacji argumentują, że wyrok polskiego sądu należy odrzucić, ponieważ należy go uznać za sprzeczny z niemieckim porządkiem publicznym.

Sąd Apelacyjny w Krakowie 22 grudnia 2016 wydał wyrok, w którym nakazał niemieckiej telewizji ZDF przeprosić Karola Tenderę, byłego więźnia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz, za użycie w 2013 roku określenia "polskie obozy śmierci". Przeprosiny miały być widoczne na stronie internetowej ZDF przez 30 dni.

Stacja jednak opublikowała jedynie odnośnik do materiału opatrzonego tytułem "Przeprosiny Karola Tendery". Materiał opublikowano jako grafikę, przez co nie można go było znaleźć przez wyszukiwarkę internetową. Wobec takich działań mec. Lech Obara, pełnomocnik Karola Tendery, wystąpił do niemieckiego sądu o nadanie klauzuli wykonalności wyrokowi krakowskiego sądu.

Sąd w Moguncji przychylił się do tej prośby i właśnie od tego postanowienia odwołała się stacja ZDF. Mec. Lech Obara twierdzi, że "zażalenie ZDF jest bezpodstawne i nie powinno odnieść skutku". Według niego argumentacja niemieckiej stacji sprowadza się do kwestionowania prawidłowości wyroku sądu polskiego. – Innymi słowy, sąd niemiecki ma ocenić prawidłowość wyroku sądu polskiego. Jest to niedopuszczalne przez art. 36 rozporządzenia Rady Europy – powiedział mecenas w rozmowie z TVP Info.