more_horiz
PR24 Portal
Section05

Geopolis

Następny odcinek audycji dnia 13.02.2023 o godzinie 20:33 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
24'47 O odzyskiwaniu skradzionych dzieł sztuki. Niemcy oddały Nigerii brązy zrabowane w czasach kolonialnych. 23.12.2022 Niemcy podjęły decyzję o oddaniu Nigerii 20 cennych brązów z dawnego królestwa Beninu. Zrabowane w czasach kolonialnych dzieła sztuki przez długi czas znajdowały się w zbiorach pięciu niemieckich muzeów. W Polskim Radiu 24 Antoni Opaliński oraz Olga Doleśniak-Harczuk rozmawiali o odzyskiwaniu skradzionych dzieł sztuki.
25'30 Napięta sytuacja w Brazylii 20.01.2023 Na początku stycznia ataki na budynki rządowe, parlament i Sąd Najwyższy przeprowadzili zwolennicy byłego prezydenta tego kraju, Jaira Bolsonaro. Żandarmeria wojskowa zatrzymała ponad 1200 jego radykalnych zwolenników podejrzanych o udział w ataku na państwowe instytucje w Brasilii, stolicy kraju. O sytuacji w Brazylii mówił latynoamerykanista Zbigniew Dąbrowski. 
Section07
O audycji

Audycja o sprawach międzynarodowych.

Olga Doleśniak-Harczuk i Antoni Opaliński rozmawiają z korespondentami, naukowcami i politykami o najważniejszych wydarzeniach tygodnia, szukają zagadnień, które nie zawsze trafiają na pierwsze strony gazet, i zastanawiają się nad trendami, kryjącymi się za codziennym rytmem światowej polityki.

Autorzya szukają źródeł decyzji i publikacji rozjaśniających tło globalnej areny. I przede wszystkim – są ciekawi świata i ludzi.

 Zapraszamy w poniedziałki o godzinie 20.33.