X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Zachmurzenie i marznące mgły. Na północy i wschodzie przelotne opady śniegu

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 06:28
Jak informuje IMGW, Europa północna, wschodnia oraz rejon Morza Śródziemnego jest pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego wyżu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: skitterphoto.com/pexels

Polska jest pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Na północy i wschodzie kraju zaznacza się obecność rozmywających się frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże, początkowo na północnym wschodzie, a w ciągu dnia na zachodzie z licznymi rozpogodzeniami. Rano lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Na północy i wschodzie okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 st. miejscami na wschodzie do 1 st. nad morzem, w obszarach podgórskich od -8 do -4 st. Wiatr przeważnie słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy w południowej połowie kraju zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W północnej połowie kraju miejscami słabe opady śniegu. Lokalnie, głównie w obniżeniach terenu na południu, marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -12 st. na południu do -2 st. nad morzem, na Pogórzu Karpackim lokalnie od -18 do -14 st., w kotlinach sudeckich od -13 do -10 st. Wiatr słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, a nad morzem również porywisty, z kierunków południowych.

Słabe opady śniegu

We wtorek na południu i południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach wschodnich i w północnej połowie kraju miejscami słabe opady śniegu. Rano lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -5 st. miejscami na południu do 1 st. na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -1 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna około -5 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

We wtorek w stolicy pochmurno. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -2 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak