X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Szef MEN po spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim: wszyscy uczniowie znajdą miejsca w szkołach średnich

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 17:45
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski mówił o tym po spotkaniu z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim w sprawie rekrutacji do szkół. Od września do szkół ponadgimnazjalnych pójdzie podwójny rocznik - absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych.
Szef MEN Dariusz Piontkowski (drugi z lewej) i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (
Szef MEN Dariusz Piontkowski (drugi z lewej) i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (Foto: TWITTER.COM/MEN

Szef MEN powiedział, że wszystkie samorządy są zobowiązane do przygotowania odpowiedniej liczby miejsc dla kandydatów gimnazjów i szkół podstawowych, a każdy uczeń ma prawo do nauki do 18 roku życia. - Wszystkie samorządy zapewnią te miejsca, więc nie będzie takiej sytuacji, że któryś z uczniów nie znajdzie swojego miejsca w szkole średniej - zapewniał Dariusz Piontkowski.

W całym kraju miejsc dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów jest o ponad 100 tysięcy więcej niż absolwentów.

"Dużo łatwiej rozmawia się bezpośrednio"

Zapytany przez dziennikarzy przed spotkaniem, w jakiej formule będą odbywać się pozostałe spotkania ministra edukacji z samorządowcami, Dariusz Piontkowski odpowiedział, że spotkanie z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim "wynikło z jego listu i zaproszenia do rozmów". 

- Nie chciałem pozostawić tego listu bez odpowiedzi. Wydaje mi się, że dużo łatwiej i lepiej rozmawia się bezpośrednio, a nie tylko i wyłącznie przez wymianę pism. Dlatego zaprosiłem pana prezydenta, abyśmy mogli z nim porozmawiać o tym, co dzieje się w Warszawie i jak wygląda polityka miasta stołecznego Warszawy - wyjaśnił szef MEN. 

Na konferencji po rozmowie Dariusz Piontkowski mówił, że ta toczyła się w dobrej atmosferze. - Wymieniliśmy się uwagami dotyczącymi tego, jak funkcjonuje system edukacji w Polsce, jak jest finansowany, padły pierwsze propozycje, w jakim kierunku mogłyby ewentualnie pójść zmiany - relacjonował.

Dodał, że strona rządowa starała się przekazać swoje argumenty i zaprezentować spojrzenie często inne niż prezentowane przez władze Warszawy.

Spotkania z samorządowcami

Poinformował, że w środę rozmawiał także z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz i z zastępcą prezydenta Bydgoszczy.  

- Oni uważają, że wystarczy im wspólne spotkanie w ramach Unii Metropolii Polskich. Umówiliśmy się już na początek sierpnia. Także z innymi korporacjami samorządowymi jesteśmy w trakcie ustalania terminów spotkań, bo wiem, że między gminami wiejskimi a uniami metropolii polskich są pewne różnice, jeżeli chodzi o spojrzenie na sprawy edukacji, tak jak pomiędzy poszczególnymi związkami zawodowymi były różnice. I stąd oddzielne spotkania z każdą z tych korporacji - mówił Dariusz Piontkowski. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: każdy uczeń znajdzie miejsce w polskiej szkole 

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 22:43
- Jest ponad 100 tys. miejsc więcej w szkołach średnich w skali całego kraju niż absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Absolwentów jest nieco ponad 700 tys., miejsc w szkołach średnich ponad 800 tys., oczywiście różnie rozkłada się w różnych miastach i województwach - zaznaczył w TVP INFO minister edukacji Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN zaprasza prezydenta Warszawy na spotkanie o edukacji

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 16:57
Minister edukacji narodowej zaprosił na spotkanie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Zaproszenie jest odpowiedzią na list prezydenta Warszawy do Dariusza Piontkowskiego i zawartą w nim prośbę. - Jestem otwarty na rozmowy ze wszystkimi, którzy chcą rozmawiać o polskiej edukacji - powiedział szef MEN.
rozwiń zwiń