X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Jacek Czaputowicz o sytuacji w Gruzji: apelujemy o zachowanie spokoju do obu stron

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:54
Szef MSZ Jacek Czaputowicz zaapelował o zachowanie spokoju do obu stron politycznego sporu w Gruzji. W Batumi minister spraw zagranicznych spotkał się z prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili, szefem dyplomacji Davidem Zalkalianim oraz przewodniczącym opozycyjnej partii Zjednoczony Ruch Narodowy Grigolem Waszadze. 
Audio
  • Szef MSZ o sytuacji w Gruzji - apelujemy o zachowanie spokoju do obu stron (IAR)
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oraz prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oraz prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Rozmowy dotyczyły relacji dwustronnych oraz sytuacji w Gruzji. Jak przypomniał Jacek Czaputowicz, od końca czerwca dochodzi tam do protestów po wystąpieniu rosyjskiego deputowanego Siergieja Gawriłowa w parlamencie w Tbilisi.

gruzja 12.jpg
Mocny cios Kremla w gospodarkę Gruzji

- Apelujemy o zachowanie spokoju do obu stron. Cieszymy się z ogłoszenia, że przyszłe wybory odbędą się zgodnie z ordynacją proporcjonalną. Wskazujemy też na nasze doświadczenia, warto rozważyć to, co też sygnalizują instytucje międzynarodowe, czyli wprowadzenie progu wyborczego. Cieszymy się, że te dyskusje w Gruzji trwają, że ten proces demokratyczny się utwierdza - powiedział szef dyplomacji. 

Jacek Czaputowicz wziął też udział w dyskusji europejskich ministrów dotyczącej 10-lecia Partnerstwa Wschodniego. Szef dyplomacji zadeklarował, że Polska wspiera proeuropejskie aspiracje Gruzji. Jego zdaniem, ten kraj jest liderem zmian w gronie sześciu krajów Partnerstwa Wschodniego. W jego skład - oprócz Gruzji - wchodzą Ukraina, Mołdawia, Armenia, Azerbejdżan i Białoruś.

Polska proponuje między innymi stworzenie sekretariatu Partnerstwa Wschodniego lub wprowadzenie rotacyjnej prezydencji krajów tej inicjatywy. Według ministra Czaputowicza takie rozwiązania służyłyby zwiększeniu poczucia odpowiedzialności państw wschodnich za proces integracji z Unią. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: Gruzja zasługuje na członkostwo w NATO jako najlepiej przygotowany kandydat

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 15:07
-  Kontynuacja integracji europejskiej jest gwarancją długofalowej stabilności i rozwoju gospodarczego na całym kontynencie europejskim - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz, wyrażając poparcie dla aspiracji Gruzji dotyczącej wejścia do UE i NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: Polska nie zmienia swojego stanowiska wobec agresji Rosji na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 16:19
Szef MSZ Jacek Czaputowicz ocenił, że nie można jednoznacznie interpretować stanowiska Komitetu Ministrów Rady Europy o pozostaniu Rosji w tej organizacji. Natomiast przebywający z wizytą w Warszawie szef estońskiej dyplomacji Urmas Reinsalu mówił, że potrzeba silniejszej reakcji na działania Rosji na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpraca Partnerstwa Wschodniego. Szef MSZ z wizytą w Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:57
Szef MSZ Jacek Czaputowicz weźmie jutro w Batumi udział w XVI Konferencji Międzynarodowej "Europejska droga Gruzji". W tym roku wydarzenie jest poświęcone 10-leciu Partnerstwa Wschodniego. Celem tej inicjatywy jest zacieśnienie współpracy Unii Europejskiej z Gruzją, Ukrainą, Mołdawią, Azerbejdżanem, Armenią i Białorusią.
rozwiń zwiń