X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

Burza w Tatrach. Wstrząsająca relacja naocznego świadka

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 19:54
"Piorun uderzył idącego przede mną mężczyznę. Był to zagraniczny turysta. Dochodziliśmy do Ciemniaka. Nagle nie wiadomo skąd, znalazłem się na ziemi jak i dwójka ludzi za mną" - czytamy w relacji naocznego świadka uderzenia pioruna w Giewont. 
Śmigłowiec LPR na lądowisku przed szpitalem w Zakopanem
Śmigłowiec LPR na lądowisku przed szpitalem w ZakopanemFoto: PAP/Grzegorz Momot


Wciąż trwa akcja ratunkowa po gwałtownej burzy, która przeszła w czwartek przez Tatry. Po posiedzeniu sztabu kryzysowego, który zebrał się w Zakopanem, wojewoda małopolski Piotr Ćwik poinformował, że po polskiej stronie gór życie straciły cztery osoby.

W mediach społecznościowych poajwiła się relacja naocznego świadka zdarzenia. "Piorun uderzył idącego przede mną mężczyznę. Był to zagraniczny turysta. Dochodziliśmy do Ciemniaka. Nagle nie wiadomo skąd, znalazłem się na ziemi jak i dwójka ludzi za mną [...] Niestety ten, co został porażony piorunem, nie wstawał. Uderzył twarzą o skały, więc był cały we krwi, ale przytomny, tylko kompletnie nie ogarniał, co się działo. Miał popalone ubranie, kijki w różnych miejscach. Odsunęliśmy go od skał, chyba jego żona miała folię, więc go okryliśmy. Został wezwany TOPR" - czytamy w realcji naocznego świadka uderzenia pioruna. 

Uruchomiono specjalną infolinię

Wojewoda małopolski podkreślił, że szczególnie wdzięczny jest staroście powiatowemu za współpracę w kwestii uruchomienia infolinii dla rodzin osób poszkodowanych. Do dyspozycji pozostają dwa numery telefonów: 18 201 71 00 oraz 18 202 39 14.

dcz/tvp.info

Zobacz więcej na temat: POLSKA Tatry akcja ratunkowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Ratownicy zbliżają się do uwięzionych grotołazów

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 14:38
Ratownicy są coraz bliżej dwóch grotołazów uwięzionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach, ale nadal nie natrafili na ślad poszukiwanych. Od soboty trwa tam akcja poszukiwawczo-ratownicza, którą w środę utrudnia pogoda. Jak poinformował naczelnik TOPR Jan Krzysztof, deszcz i niski pułap chmur uniemożliwia użycie śmigłowca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatry: rozpoczęła się piąta doba poszukiwań grotołazów uwięzionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 20:54
W Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach rozpoczęła się piąta doba akcji poszukiwawczo - ratowniczej. Po południu zmieniła się kolejna ekipa ratowników prowadząca działania w Przemkowych Partiach, gdzie za zalanym korytarzem utknęła dwójka grotołazów.
rozwiń zwiń