X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Piotr Bernatowicz nowym dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 15:30
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński powołał Piotra Bernatowicza na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie - podało MKiDN. Bernatowicz zastąpi na tym stanowisku Małgorzatę Ludwisiak, której kadencja upływa 31 grudnia 2019.
Piotr Bernatowicz jest historykiem sztuki, czynnym kuratorem i krytykiem sztuki współczesnej
Piotr Bernatowicz jest historykiem sztuki, czynnym kuratorem i krytykiem sztuki współczesnejFoto: twitter.com/@MKiDN_GOV_PL
  • Ministerstwo Kultury poinformowało, że Piotr Bernatowicz został nowym dyrektorem CSW
  • Kadencja nowego dyrektora rozpocznie się 1 stycznia 2020 r. i potrwa siedem lat
  • Piotr Bernatowicz jest historykiem sztuki, czynnym kuratorem i krytykiem sztuki współczesnej

Kadencja Bernatowicza, który od października 2018 r był prezesem Radia Poznań, rozpocznie się 1 stycznia 2020 r. i potrwa siedem lat. Minister kultury nie przedłużył kadencji Ludwisiak oraz zdecydował, że nowego szefa tej instytucji powoła w drodze pozakonkursowej. Gliński informację o zamiarze powołania Bernatowicza na to stanowisko, zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, wysłał do związków i stowarzyszeń zawodowych.

Piotr Bernatowicz 1200.jpg
P. Bernatowicz: "Gazeta Wyborcza" próbuje wzbudzić emocjonalną histerię

W odpowiedzi na to ośmiu członków Rady Programowej CSW w oświadczeniu napisało, że "nie podważają legalności tych działań, tylko ich wymiar merytoryczny". W oświadczeniu zwrócono m.in. uwagę, że "w żadnej wypowiedzi ministra nie pojawiło się wyjaśnienie dotyczące tego, dlaczego nie zamierza przedłużyć kadencji Małgorzaty Ludwisiak".

Bernatowicz east news 1200.jpg
P. Bernatowicz: jestem przeciwny ideologizacji sztuki współczesnej

Pytanie o brak uzasadnienia

"Minister nie ma prawnego obowiązku tłumaczyć swojej decyzji, ale brak uzasadnienia w takich sytuacjach sugeruje pozamerytoryczne motywacje. Podobny wydźwięk ma powoływanie przez ministra dyrektora z trybie pozakonkursowym" - wskazano.

Piotr Bernatowicz jest historykiem sztuki, czynnym kuratorem i krytykiem sztuki współczesnej. W swojej karierze był m.in. redaktorem naczelnym "Arteonu", periodyka poświęconego sztuce współczesnej. Zajmuje się również działalnością edukacyjną i promocyjną w dziedzinie sztuki współczesnej oraz jest czynnym uczestnikiem dyskursu krytycznego toczącego się wokół zjawisk i problemów sztuki współczesnej w kraju i zagranicą.

W 2017 r. Bernatowicz otrzymał Nagrodę im. Jacka Maziarskiego za wybitne osiągnięcia publicystyczno-eseistyczne "wyróżniające się suwerennością myślenia i poszerzające naszą wiedzę o rzeczywistości". Jest również laureatem Dorocznej Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii sztuki wizualne za rok 2018.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rada Programowa CSW: nie podważamy legalności działań ministra kultury

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 15:10
"Nie podważamy legalności działań ministra kultury ws. zamiaru powołania bez konkursu na stanowisko nowego dyrektora CSW Piotra Bernatowicza, tylko ich "wymiar merytoryczny" - napisano w oświadczeniu Rady Programowej Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
rozwiń zwiń