more_horiz
PR24 Portal

Krytyk filmowy: nominacja do Oscara to krok milowy w karierze Jana Komasy

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 15:45
Film Jana Komasy "Boże Ciało" został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy powiedział, że do tej pory twórczość Jana Komasy nie była znana na świecie.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Maciejewski o nominacji "Bożego Ciała" do Oscara (IAR)
Jan Komasa
Jan KomasaFoto: Jan Bielecki/East News

- Nominacja do Oscara dla "Bożego Ciała" to krok milowy w karierze reżysera Jana Komasy - podkreślił Łukasz Maciejewski.

Boże Ciało 1200.jpg
Oscary 2020. "Boże Ciało" Jana Komasy z nominacją

Krytyk filmowy dodał, że film "Boże Ciało" wyświetlany był na festiwalu w Wenecji, ale tego festiwalu nie wygrał. - To, że w ostatnich miesiącach zrobił on tak wielką furorę w Stanach Zjednoczonych, jest efektem wybitnej pracy promocyjnej artystów, producentów i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - zaznaczył Łukasz Maciejewski.

Pozostałe nominacje

Film opowiada o młodym mężczyźnie, który po wyjściu z zakładu poprawczego zostaje w małej wsi wzięty za księdza. Scenariusz napisał Mateusz Pacewicz, w roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia, obok niego grają także: Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Aleksandra Konieczna i Łukasz Simlat.

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Gliński: nominacja dla "Bożego Ciała" świadczy o sile polskiej kultury>>>

O statuetkę Oscara w kategorii "film międzynarodowy" będą walczyć także: "Parasite" z Południowej Korei, "Kraina miodu" z Macedonii Północnej, "Nędznicy" z Francji oraz "Ból i blask" z Hiszpanii.

pkur