X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal

IBRIS: Andrzej Duda z wysokim poparciem. Wygrałby także w II turze

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 07:09
Prezydent Andrzej Duda uzyskał 43,7 proc. poparcia, a Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) 29,2 proc. w sondażu dotyczącym wyborów prezydenckich przeprowadzonym w lutym przez IBRIS dla "Rzeczpospolitej" i opublikowanym w poniedziałkowym wydaniu dziennika.
Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej Duda Foto: PAP/Piotr Polak

Na trzecim miejscu w sondażu znalazł się Szymon Hołownia (niezależny), uzyskując 8,1 proc. poparcia, za nim Robert Biedroń (Lewica) - 6,9 proc., potem Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) - 4 proc., a następnie Krzysztof Bosak (Konfederacja) - 3,8 proc.

1200_UE_shutterstock.jpg
Politycy opozycji straszą polexitem. Polacy im nie wierzą

Na pytanie, kto według nich wygra wybory prezydenckie, 4,3. proc. badanych odpowiedziało, że nie wie.

IBRIS zbadał też wyniki ewentualnej II tury wyborów prezydenckich. We wszystkich głównych wariantach - zarówno w starciu z Małgorzatą Kidawą-Błońską, jak i z Robertem Biedroniem - wygrywa urzędujący prezydent, zyskując ok. 50 procent poparcia. "I tylko - paradoksalnie - w jednym wariancie ma mniej niż połowę głosów - w starciu z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (49,6 proc. do 45,3 proc.)" - podaje "Rz".

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Jabłoński: Andrzej Duda konsekwentnie buduje swoją pozycję polityczną

"Gra jest otwarta" - powiedział gazecie szef IBRIS Marcin Duma. "Przewaga Dudy w parach II tury jest faktem, ale to wyniki tylko nieznacznie powyżej 50 procent (w przypadku starcia z Kidawą-Błońską i Biedroniem). To jeszcze nie jest rozstrzygnięcie" - dodał.

1200_Kidawa_PAP.jpg
Sztab Kidawy-Błońskiej. Kim są ludzie, którzy stoją za kandydatką KO?

Ankietowanych zapytano również, na jaką partię by zagłosowali. 35,9 proc. wskazało PiS; 27,2 proc. KO; 15,6 proc. Lewicę; 7,3 proc. PSL; a 6,3 proc. Konfederację. 7,7 proc. pytanych nie wiedziało, na kogo oddałoby swój głos.

Zdaniem szefa IBRIS nie broni się jednak teza, że opozycja razem jest silniejsza od obozu Andrzeja Dudy. "Pamiętajmy, że on jest mocniejszy niż jego ugrupowanie. Nie można więc przekładać poparcia dla PiS, które w wyborach senackich okazało się mniejsze niż dla całej zjednoczonej opozycji, na wyniki prezydenckie" - powiedział Duma.

Sondaż IBRIS dla "Rzeczpospolitej" wykonano 7-8 lutego 2020 r. na ogólnopolskiej próbie 1100 dorosłych Polaków metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent deklasuje przeciwników. Fatalne wyniki Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 07:44
Aż 59,4 proc. badanych wierzy w zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, tylko 10,8 proc. wskazuje na wygraną Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń