more_horiz
PR24 Portal

Swastyki na plakatach działaczy PiS. "Rozpoczęła się brudna kampania"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 14:20
Nieznani sprawcy zniszczyli plakaty kandydatów PiS w Szczecinie. Wymalowali na nich swastyki i napisy "Nazi raus". Zdaniem posła Leszka Dobrzyńskiego akt wandalizmu jest początkiem "brudnej kampanii".
Część zniszczonych plakatów w Szczecinie
Część zniszczonych plakatów w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki
  • Nieznani sprawcy wymalowali swastyki i napisy "Nazi raus" na plakatach kandydatów PiS ze Szczecina
  • - Nasze banery, plakaty są nie tylko zamalowywane swastykami, są także cięte, zrywane, niszczone, we wszelki możliwy sposób - powiedział Leszek Dobrzyński (PiS)
  • Politycy ocenili wstępnie, że zniszczono kilkadziesiąt plakatów w całym mieście

- Rozpoczęła się brudna kampania wyborcza w Szczecinie, rozpoczęło się niszczenie materiałów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w poniedziałek poseł PiS Leszek Dobrzyński, startujący z drugiego miejsca w wyborach do Sejmu w Szczecinie.

"To tylko część akcji"

Konferencję prasową kandydaci PiS zorganizowali na tle plakatów rozwieszonych przy jednej z głównych arterii miasta, al. Wojska Polskiego. Na zdjęciach kandydatów PiS namalowano markerem napisy "Nazi raus" i swastyki.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Włocławek: atak na biuro posłanki i senatora z PiS

- To tylko część tej akcji, bo nasze banery, plakaty są nie tylko zamalowywane swastykami, są także cięte, zrywane, niszczone, we wszelki możliwy sposób - powiedział Leszek Dobrzyński. Zapowiedział, że w poniedziałek zostaną na policję złożone "wnioski o ściganie sprawców".

Leszek Dobrzyński: to haniebny akt

Polityk PiS ocenił, że jest to akt "haniebny" i nie chodzi tylko o niszczenie materiałów wyborczych. - Przypominam, że jesteśmy w Polsce, w państwie, które z rąk hitlerowców przeszło naprawdę wiele i oznaczanie nas swastykami jest absolutnie haniebne - podkreślił. Dodał, że będzie "prywatnie dochodził swoich praw" - jeśli sprawca zostanie znaleziony.

- Ten język nienawiści, który jest stosowany przez niektórych liderów opozycji, powoduje to, że niektórzy nasi oponenci doprowadzają do takiej sytuacji, jaką mamy teraz – ocenił poseł PiS Artur Szałabawka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
ambasada 1200.jpg
Polska domaga się od Izraela wyjaśnienia incydentu w ambasadzie w Tel Awiwie

Kandydaci PiS: akcja wymierzona w nasz komitet

Na pytanie, czy politycy mają podejrzenia, kto mógł zorganizować tę akcję, Dobrzyński odpowiedział, że nie ma takich informacji.- Mógł to być chuligan bez żadnego kontekstu politycznego, mógł to być również ktoś motywowany politycznie – zaznaczył.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Nieznani sprawcy zniszczyli drzwi biura posła PiS Łukasza Schreibera i europosła tej partii, Kosmy Złotowskiego

Jak poinformowali kandydaci PiS, akcja wymierzona była tylko w komitet Prawa i Sprawiedliwości; trwa szacowanie zniszczeń. Politycy ocenili wstępnie, że zniszczono kilkadziesiąt plakatów w całym mieście.

msze