X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal

Minister rolnictwa: twardo kontynuujemy starania o wyrównanie dopłat

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 07:32
- Szukamy sojuszników, spotykamy się z naszą częścią Europy, tu Polska staje się naturalnym liderem - mówił w "Sygnałach dnia" o staraniach o wyrównanie dopłat dla rolników minister Jan Krzysztof Ardanowski.
Audio
  • Minister rolnictwa: twardo kontynuujemy starania o wyrównanie dopłat (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość radiowej Jedynki mówiąc o dopłatach dla rolników podkreślił, że dziś nikt nie kwestionuje kwestii ich wyrównania, jednak taka możliwość związana jest z określonymi terminami negocjacji.

- Zmiany finansowe można dokonywać raz na 7 lat. To okres budżetowy w Unii Europejskiej – wyjaśnił minister i przyznał, że nie wykorzystano szansy w kończącym się budżecie, uruchomionym w 2014 r. – W tamtych negocjacjach Polska nie walczyła, ówczesne władze twardo nie negocjowały - zaznaczył polityk.

- Twardo kontynuujemy starania o wyrównanie dopłat – powiedział minister. – Szukamy sojuszników, spotykamy się z naszą częścią Europy, tu Polska staje się naturalnym liderem. Tego oczekuje Grupa Wyszehradzka i kraje bałtyckie – dodał Ardanowski. Przyznał, że także w rozmowach z Francją i Niemcami nikt nie kwestionuje wyrównania wsparcia dla rolników.

PAP Komisja Europejska Ursula von der Leyen 1200.jpg

Nowa Komisja Europejska rozpoczyna pracę. Jednym z celów "zielony ład dla klimatu"

Polityk odniósł się także do planowanego europejskiego dokumentu, który również obejmie sprawy rolnictwa. - Bardzo ważne jest przedstawienie "Zielonego ładu europejskiego", to pomysł jak spiąć rolnictwo z gospodarką w całości, w kierunku obniżenia emisji gazów cieplarnianych i pochłaniania gazów cieplarnianych - mówił minister rolnictwa. Dokument jest priorytetem Komisji Europejskiej, który ma pomóc w osiągnięciu neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku.

Założenia nowego programu opierają się, jak podkreślił minister, na „bujnym rolnictwie” i dużej ilości biomasy, która pochłania dwutlenek węgla. – Mamy klimat na to pozwalający – dodał polityk.

Jak wyjaśnił Jan Krzysztof Ardanowski, z przyjęciem nowego dokumentu konieczne będzie zabezpieczenie środków na rolnictwo, które z UE może otrzymać Polska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono także temat problemów rolników w Polsce z chorobą ASF.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa)

Data emisji: 11.12.2019

Godzina: 7.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Wojciechowski: będzie kilka propozycji wyrównania dopłat

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:44
- Jestem zdecydowanym zwolennikiem tego, żeby niesprawiedliwość w postaci nierówności w dopłatach została jak najszybciej zakończona - powiedział w "Pulsie Trójki" Janusz Wojciechowski, unijny komisarz desygnowany ds. rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Komisja Europejska rozpoczyna pracę. Jednym z celów "zielony ład dla klimatu"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 07:27
Nowa Komisja Europejska na czele z Ursulą von der Leyen rozpoczyna w niedzielę pracę, z miesięcznym opóźnieniem, w niepełnym składzie. Problemy z akceptacją komisarzy w Parlamencie Europejskim są powodem, dla którego Komisja zaczyna urzędowanie później. Brakuje w niej komisarza z Wielkiej Brytanii, która przygotowuje się do brexitu i rząd w Londynie nie wyznaczył żadnego kandydata.
rozwiń zwiń