more_horiz
PR24 Portal
Section05
Section06
Lista audycji

24 Pytania - Rozmowa Poranka

W porannych rozmowach gościmy najczęściej polityków, ekspertów, ale także szefów największych instytucji. Omawiamy najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie.

7 Dni: Wschód

7 dni: Wschód to audycja poświęcona ostatnim wydarzeniom w państwach byłego Związku Radzieckiego, ale także ich relacjom z Polską i innymi krajami Unii Europejskiej. Autor podsumowuje w niej miniony tydzień i komentuje, wraz z zaproszonymi gośćmi, najważniejsze wydarzenia.

7x24

Na antenie Polskiego Radia 24, przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę dostarczamy słuchaczom najważniejsze informacje i gorące komentarze. Audycja "7x24" jest kwintesencją tego co robimy w każdej minucie naszego programu.

Cafe Armia

W sobotnie poranki eksperci ds. wojskowości i znawcy historii Polski komentują istotne wydarzenie dotyczące tematyki obronności naszego kraju. Cafe Armia to audycja prezentująca słuchaczom Polskiego Radia 24 aktualne informacje z zakresu zagrożeń i działań wojennych prowadzonych na świecie.

Debata Dnia

Społeczeństwo, polityka, bezpieczeństwo. W Debacie Dnia eksperci i publicyści rozmawiają o sprawach, którymi żyją Polacy.

Debata Poranka

Komentarze, opinie, analizy. Społeczeństwo, polityka, bezpieczeństwo. W Debacie Poranka eksperci i publicyści rozmawiają o sprawach, które w nurtują Polaków. Zapraszamy od poniedziałku do piątku.

Debata społeczno-gospodarcza

Aktualne tematy społeczne i gospodarcze istotne dla każdego Polaka, zarówno o sprawach realizowanych centralnie, jak i tych ważnych dla regionów.

Głębia ostrości

Fotografia jest częścią naszego życia, codziennie robimy miliony zdjęć. Artyści zajmujący się fotografią, dokumentaliści, reporterzy tworzą znacznie mniej, ale to o ich pracach dyskutują znawcy, na ich wystawy do muzeum przychodzi tłumnie publiczność.

Gorący Temat

O najważniejszym, dominującym w danym dniu przekaz medialny temacie, mówimy w Polskim Radiu 24. Głos zabierają zaproszeni do studia goście. Wśród nich publicyści i eksperci.

Gospodarka 24

Audycja podsumowująca najważniejsze wydarzenia gospodarcze mijającego tygodnia.

Historia na dziś

Audycja historyka i publicysty Tadeusza Płużańskiego. Prowadzący zaprasza do studia Polskiego Radia 24 gości - historyków, publicystów, z którymi objaśnia najnowszą historię Polski.

Historyczne wydarzenie tygodnia

Audycja - Historyczne wydarzenie tygodnia - będzie jak nazwa wskazuje odnosić się do bieżących wydarzeń związanych z historią - premier książek, filmów, wystaw, rocznic.. Gośćmi będą autorzy, historycy, publicyści historyczni, uczestnicy wydarzeń.

Jakim Prawem

Rozmowy z gośćmi o założeniach reformy sądownictwa, ale także o problemach, z którymi stykamy się jako "klienci" wymiaru sprawiedliwości.

Kapitał i praca

Program o sprawach społecznych i gospodarczych. Rozmawiamy o tym, co jest ważne dla każdego z nas w codziennym życiu, o: wynagrodzeniach, emeryturach, służbie zdrowia, edukacji, świadczeniach socjalnych. O tym wszystkim, w Radzie Dialogu Społecznego, debatują związki zawodowe i pracodawcy i to eksperci z tych środowisk będą moimi gośćmi.

Konfrontacje Idei

Zaproszeni do studia goście dyskutują o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Kontrapunkt

W audycji komentujemy najważniejsze wydarzenia, zjawiska i procesy zachodzące w sferze polityki i bezpieczeństwa na świecie.

Kulisy spraw

Dziennikarze śledczy: Rafał Dudkiewicz, Jerzy Jachowicz, Łukasz Kurtz i Radosław Jankiewicz, odsłaniają tajemnice afer i śledztw.

Kulturalnie na temat

To audycja, w której zgłębiamy istotę zjawisk. Rozmawiamy o kulturze, sztuce, filozofii i wszystkim, co dotyczy niematerialnej sfery życia człowieka. Maja Państwo okazję posłuchać artystów, ludzi nauki i wiele innych ciekawych osobowości.

Magazyn Europejski

O tym, co ważne dla Europy i Unii Europejskiej, w relacjach naszych korespondentów z Brukseli i Strasburga.

Magazyn Sportowy

Magazyn Sportowy w Polskim Radiu 24 to informacje, a także spotkania z wybitnymi osobistościami sportowego świata. Rozmowy, analizy i relacje ze sportowych aren Polski i świata, a także możliwość poznania swoich sportowych idoli.

Między kropkami

Literatura budzi w nas wątpliwości, skłania do myślenia. Rozmawiamy o tym, co w książkach ukryte, nieoczywiste, niedopowiedziane. W audycji Między Kropkami – o najważniejszych książkach mówią zaproszeni goście-pisarze.

Młoda audycja polityczna

Gośćmi audycji są młodzi ludzie, przedstawiciele młodzieżówek partyjnych, instytucji i stowarzyszeń młodzieżowych.

Nisztor pyta

Głośne sprawy, którymi żyje cała Polska. Afery, które cały czas czekają na wyjaśnienie. Z udziałem swoich gości, ekspertów i uznanych komentatorów życia publicznego w Polsce, dziennikarz śledczy Piotr Nisztor próbuje pokazać mechanizmy rządzące współczesną polską gospodarką i polityką.  

Nos Kleopatry

Biaise Pascal twierdził, że gdyby Kleopatra miała krótszy nos, inne byłyby losy świata. O wszystkim tym, co dzieje się dziś, decyduje nasza przeszłość. Co ją wprawiało w ruch? Czy mogła być inna? Jak o niej rozmawiać?

Orzeł czy reszka

Rozmowy polityczne, związane z tematami poruszanymi podczas spotkań klubu dyskusyjnego Ronina.

Poczytnik

Tematyka cyklicznych programów  dotyczy szeroko rozumianej literatury, w ujęciu eseistycznym. Audycja współprowadzona przez Krzysztofa Masłonia i Tomasza Zaperta. 

Pora na Kulturę

Autorski program Magdaleny Piejki, mający na celu przybliżenie słuchaczom ciekawych i utalentowanych osobowości twórczych, także tych nieobecnych w debacie publicznej i wartościowych, często pomijanych, bieżących wydarzeń kulturalnych na terenie całego kraju.

Przekładaniec Jachowicza

Program Jerzego Jachowicza. Gospodarz audycji zaprasza do audycji znanych, ważnych uczestników debaty publicznej.

Rodzina od kuchni

Rodzina od zawsze uważana jest za najważniejszą komórkę społeczną. To, w jaki sposób wychowamy dzieci, będzie decydowało o tym, w jakim kraju przyjdzie nam żyć.

Rozmowa Kulturalna

Rekomendacje i informacje na temat aktualnych wydarzeń ze świata kultury, które w studiu PR24 - na żywo - przekazują osobiście twórcy kultury: artyści, muzycy, aktorzy, plastycy, designerzy, kompozytorzy.

Rozmowa PR 24

Ważne i trudne tematy, kontrowersyjne wypowiedzi. Polityka, szczególnie w polskim wydaniu, to świat pełen rozbieżności i przeciwstawnych poglądów. Nie brakuje też emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

Rządy Pieniądza

Audycja o tematyce ekonomicznej. Zaproszeni goście rozmawiają w Polskim Radiu 24 o najważniejszych wydarzeniach i procesach gospodarczych ważnych dla świata i dla Polski.

Rzeczowo z Rzecznikiem

Cykl audycji Naczelnej Redakcji Gospodarczej, w którym rozmawiamy o działaniach, pracach i interwencjach urzędów odpowiedzialnych za różne dziedziny życia społecznego i gospodarczego.

Sami o sobie

Jacy jesteśmy, czy umiemy zrozumieć innych, czy potrafimy spojrzeć na nich bez uprzedzeń?

Słowem Niepodległa

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Polskie Radio 24 proponuje cykl cotygodniowych audycji pod hasłem Słowem Niepodległa.

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja

Autorska audycja Macieja Woźniakiewicza, której celem jest komentowanie nagłych i niejednokrotnie zaskakujących, nieoczekiwanych wydarzeń indywidualnych i zbiorowych, związanych z nieszczęściem, krzywdą lub tragedią ludzką.

Społeczny punkt widzenia

Audycja Anny Grabowskiej o aktualnych sprawach społecznych, ważnych dla każdego Polaka jak emerytury, zasiłki, warunki zatrudnienia.

Świat 24

Cotygodniowe omówienie wydarzeń na świecie z uwzględnieniem polskich interesów.

Świat w Powiększeniu

Świat w Powiększeniu to audycja poświęcona tematyce międzynarodowej. To także bieżący komentarz do najważniejszych wydarzeń i przemian zachodzących na świecie. Konflikty, egzotyczne państwa, problemy społeczne świata – o tym wszystkim w audycji Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24.

Terlikowski na froncie

Współczesny świat pełen jest relatywizmu moralnego. Bardzo łatwo o złe wybory, które mogą skutkować nawet zmarnowanym życiem. Już nie tylko duchowni, ale coraz częściej dziennikarze, osoby publiczne decydują się ewangelizować. Głośno i odważnie mówią o tym, co jest dobre a co złe, w sferze naszej moralności, duchowości, płciowości.

Tydzień - Świat

Magazyn przedstawiający najważniejsze sprawy międzynarodowe bieżącego tygodnia.

W Gruncie Rzeczy

W powodzi medialnych doniesień umykają nam często kwestie najważniejsze. Bieżąca polityka stanowi dogodny pretekst, żeby o nich rozmawiać.

Warto czytać

Najważniejsze książki i interesujący autorzy w magazynie o książkach i rynku czytelnictwa w Polskim Radiu 24.

Weekend kulturalny

Mówimy, co ważnego dzieje się w świecie kultury i sztuki. Gośćmi audycji są artyści, organizatorzy wydarzeń kulturalnych, a także krytycy sztuki.

Wielcy Twórcy Niepodległej

Audycja poświęcona 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, przypominająca sylwetki osób które tworzyły niepodległą ojczyznę.

Wojna cywilizacji

Jak funkcjonuje współczesna cenzura w społeczeństwach liberalnych? Dlaczego biologiczny mężczyzna, wrestler-transseksualista Mack Beggs, może wygrywać kobiece mistrzostwa w zapasach? Czy profesor UW może wygłaszać takie tezy: Wspólnota na poziomie krajowym, narodowym jest niebezpieczna. Skąd pomysł by karać za badania naukowe dotyczące zróżnicowania poziomu IQ wśród różnych ras ludzkich.

Wróżenie z faktów

Prognozowanie przyszłych wydarzeń jest czynnością bardzo niewdzięczną, zwłaszcza w Polsce. Jeżeli publicysta pomyli się w swoich prognozach, bywa bezlitośnie krytykowany. Mimo to autor audycji Łukasz Warzecha ze swoimi gośćmi podejmuje to ryzyko.

Życie z duszą czy bez

Filip Memches próbuje odpowiedzieć, jak najważniejsze instytucje wiary funkcjonują we współczesnej kulturze i popkulturze.
Section07
Section21