more_horiz
PR24 Portal
Section05

Felietony

Section08
Felieton polityczny

Cezary Krysztopa
Urodził się w 1974 w Białymstoku, ukończył studia na wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Kilkanaście lat pracował jako architekt przy projektach szkół, szpitali, obiektów handlowych, sportowych, mieszkalnych i przemysłowych. Obecnie - bloger, rysownik, satyryk i redaktor naczelny portalu Tysol.pl.

Poniedziałek, godz. 19:06

Andrzej Stankiewicz
Publicysta portalu ONET. Przez prawie 14 lat był dziennikarzem “Rzeczpospolitej”, pracował też w “Newsweeku” oraz we “Wprost”. Laureat wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie publicystyki, wywiadu, reportażu oraz dziennikarstwa śledczego. Współautor książek: “Donald Tusk. Droga do władzy”, „Wałęsa. Zdrajca czy bohater?”, “Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa”, a także eseju „Kukiz. Grajek, który został graczem”. Jeden z autorów „Biblii dziennikarstwa”.


Wtorek, godz. 19:06

Jan Pietrzak
Twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach (lata 60-67) i Kabaretu pod Egidą. Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju. Jego patriotyczna pieśń "Żeby Polska była Polską" stała się w 80 roku spontanicznym hymnem Solidarności. Wieloletni felietonista „Tygodnika Solidarność”, obecnie „Sieci”.

Środa, godz. 19:06

Tomasz Krzyżak
Dziennikarz i publicysta. Zajmuje się głównie polityką i sprawami Kościoła. Pracował m.in. w „Expressie Wieczornym”, „Życiu Warszawy”, „Polska The Times”, tygodnikach „Kulisy”, „Wprost”, „Ozon”. Obecnie kierownik działu krajowego „Rzeczpospolitej” i felietonista „Plus Minus”. Autor kilku książek. W 2012 r. za biografię św. Maksymiliana M. Kolbego otrzymał nagrodę „Feniks” Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Ostatnio (2015 r.) wydał biografię abp. Józefa Michalika, pt.: „Nie mam nic do stracenia”.

Czwartek, godz. 17:51

Wojciech Reszczyński
Absolwent wydziału prawa UMK w Toruniu, dziennikarz radiowy, telewizyjny, prasowy, wykładowca akademicki. Autor audycji „Trójka Na Poważnie”, komentator tygodnika „wSieci”. Autor książek: "Byłem dziennikarzem", "Wygrać prezydenta", "Jaka głowa taka mowa" - współautor, „Lech Kaczyński. Portret” – współautor, „Oburzeni” - współautor, "Zapiski Mohera", „Zainspirowany Konecznym”. Współzałożyciel NSZZ Solidarność w Komitecie ds.Radia i Telewizji. Członek ZG Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Czwartek, godz. 19:06

Marek Król
Dziennikarz i publicysta. Komentator polityczny w TVP Info i TV Republika. Felietonista „Super ekspresu” i do niedawna tygodnika „W sieci”. Absolwent filologii klasycznej na UAM w Poznaniu. Twórca tygodnika „Wprost”, którego był redaktorem naczelnym od 1989r i współwłaścicielem do 2010r., a po sprzedaży jego felietonistą. Felietonem „Nie polezie orzeł w GWna”, opublikowanym po katastrofie smoleńskiej, wywołał oburzenie mainstreamu i został wyrzucony z tygodnika. Z przekonania konserwatywny liberał.

Piątek, godz. 19:06

Krzysztof Wołodźko
Dziennikarz, redaktor, publicysta, zajmuje się tematyką społeczno-gospodarczą, historią idei i relacjami między polityką a kulturą; felietonista "Gazety Polskiej Codziennie", ekspert Narodowego Centrum Kultury w Zespole ds. Kultury Lokalnej. Pisał lub pisze m.in. do "Obywatela", "Frondy Lux", "Pressji", "Znaku"; pisuje też do tygodników "Gazeta Polska" i "W Sieci"; przez kilka lat współtworzył pismo internetowe Nowa Konfederacja. Szczególnie zainteresowany jest tematyką polskiej prowincji i nierówności społecznych; absolwent filozofii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Sobota, godz. 19:06

Robert Tekieli
Zaczynał w Alma Radiu – radiowęźle Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1986 roku. Po powołaniu rządu Mazowieckiego przygotowywał u Janiny Jankowskiej audycję "Zadzwońcie po milicję" (radiowa Jedynka). Jest twórcą "bruLionu" i katolickiego radia Józef, byłym przewodniczącym Rady Programowej TVP, wice-naczelnym tygodnika "Ozon", doradcą Zarządu Polskiego Radia jak również felietonistą "Gazety Polskiej". W TVP robił cykle "dzyndzylyndzy". Prowadził i redagował "Gońca Kulturalnego" w TVP 1, cykl programów w TVP Historia. Tworzył programy dla Polsatu i RTL7.

Czwartek, godz.21:53

Michał Karnowski

Środa, godz.17.54

Section09
Felieton kulturalny

Krzysztof Masłoń
Publicysta, dziennikarz, krytyk literacki. Przez lata związany z “Rzeczpospolitą” i “Magazynem Literackim Książki". Autor kilku książek, m.in.: “Lekcja historii najnowszej”, “Żydzi, Polacy i my”. Laureat wielu branżowych nagród, m.in. Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Piątek, godz. 17:50

Section21
Section16
Felietony archiwalne

Filip Memches
Zaczynał w tygodniku „Nowe Państwo” i kwartalniku „Fronda” w czasach świetności obu tytułów. Współzałożyciel periodyku „Czterdzieści i Cztery”. Dziennikarz „Europy” - nieco zapomnianego już dodatku wpierw do „Faktu”, potem do „Dziennika”. Autor książki „Słudzy i wrogowie imperium. Rosyjskie rozmowy o końcu historii”. Za najważniejszą przygodę zawodową uważa jednak ponad czteroletni okres, w którym był sekretarzem działu opinie „Rzeczpospolitej” i redaktorem jej weekendowego magazynu „Plus Minus”. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Dzierżawskiego za rok 2016.

Jerzy Kisielewski
Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Związany m.in. z TVP Info oraz Programem Drugim Polskiego Radia. Od 1991 roku jest członkiem kapituły Nagrody Kisiela. Były prezes Centrum Monitoringu Wolności Prasy w latach 2001-2003.

Krzysztof Losz
Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (historia), dziennikarz i redaktor "Naszego Dziennika", a także współpracownik Telewizji Trwam. W przeszłości przez kilkanaście lat związany z regionalnymi mediami w Radomiu. Zajmuje się głównie tematyką społeczno-polityczną i gospodarczą.

Section17
felietony archiwalne

Joanna Bojańczyk
Dziennikarka i publicystka, autorka ponad 1,5 tysiąca tekstów o modzie, designie i stylu życia. Pracowała dla „Wysokich Obcasów”, „Elle” i „Rzeczpospolitej”. Od 10 lat pisze felietony o modzie w „Twoim Stylu”, publikuje również w tygodnikach „Do Rzeczy” i „Plus/Minus”.


Joanna Siedlecka
Pani od biografii. Autorka wielu głośnych reporterskich książek: o Gombrowiczu („Jaśnie panicz”), Witkiewiczu („Mahatma Witkac”), Herbercie („Pan od poezji”), Kosińskim („Czarny ptasior”) oraz represjach komunistycznych wobec literatów ( „Obława”, „Kryptonim Liryka” i „Biografie odtajnione”).

Monika Małkowska
Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Doktorat na Wydziale Sztuki Mediów (2011). Od 1990 zajmuje się krytyką i historią sztuki; recenzuje komiksy, filmy, modę oraz inne zjawiska z obszaru kultury. Współpracuje z radiem i TVP. Od 1995 wykłada na wyższych uczelniach (EAS, ASP, Wyższa Szkoła Dziennikarstwa, Akademia Teatralna). Od 2014 prowadzi blog MOMArt.