more_horiz
PR24 Portal

Mariusz Błaszczak: Nowoczesna to było zastąpienie zgranego szyldu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 08:50
- Współczuję wszystkim, którzy w 2015 roku głosowali na alternatywę wobec PO, jaką miała być Nowoczesna. To też była ściema, chodziło o zastąpienie zgranego szyldu, mamy to samo - mówił w Polskim Radiu 24 minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 
Audio

Klub PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Dołączyło do niego osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym dotychczasowa szefowa klubu tej partii Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło - wyrzucony w ubiegłym tygodniu z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się kołem. Wiceszefową klubu PO-KO została Gasiuk-Pihowicz.

Mariusz Błaszczak przyznał, że współczuje też szefowej Nowoczesnej Katarzynie Lubnauer. - Została z długami i bez klubu - powiedział polityk PiS. - Mogę tylko nawiązać do wypowiedzi Schetyny, który mówił o korupcji politycznej. Krążą plotki po Sejmie, że Kamila Gasiuk-Pihowicz ma obiecane miejsce do Parlamentu Europejskiego - dodał polityk PiS. 

Jego zdaniem w PiS nie ma żadnych tendencji odśrodkowych. - Partia polityczna składa się z ambitnych ludzi, gdyby nie byli ambitni, to nie zajmowaliby się polityką. Przywództwo Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalne, jest niekwestionowanym liderem obozu Zjednoczonej Prawicy. Idziemy do przodu, realizujemy nasz program - tłumaczył szef MON.

Zapewnił również, że odchodzi z resortu obrony.  - Postawiono przede mną pasjonujące wyzwanie. Nie wybieram się do Parlamentu Europejskiego - podsumował Błaszczak.

Więcej w nagraniu.

Audycję "24 Pytania - Rozmowa Poranka" prowadził Stanisław Janecki.

Data emisji: 7.12

Godzina emisji: 7.38

PR24/tj

Zobacz więcej na temat: Nowoczesna Platforma Obywatelska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Meysztowicz: dokonano rozbioru Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 17:15
- Nie lubię hipokryzji. Przykre jest to, że osoby, które wczoraj dokonały rozbioru Nowoczesnej, bo tak należy odebrać uniemożliwienie nam funkcjonowania jako klub parlamentarny, przychodzą z "gałązką oliwną" – powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: Grzegorz Schetyna pochłonął Nowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 18:00
- Niestety Nowoczesna okazała się przystawką Platformy Obywatelskiej, nie stała się alternatywą dla elektoratu liberalnego. W tej chwili mamy resztówkę po tym projekcie politycznym - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolog: Schetyna podjął decyzję o osłabieniu Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 22:00
- W kontekście wyborów do Europarlamentu Nowoczesna nie istnieje jako poważniejszy gracz. Została ugrupowaniem nie tylko ogranym, ale i skompromitowanym. To Grzegorz Schetyna podjął decyzję o osłabieniu Nowoczesnej - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń