more_horiz
PR24 Portal
Section05

Kwadratura kultury

Section06
Całość audycji
23'25 Historyk sztuki dr Lech Stangret o twórczości Tomasza Ciecierskiego 01.03.2023 Jak na statycznym obrazie pokazać upływ czasu? Własną koncepcję od lat proponuje Tomasz Ciecierski, jeden z naszych najwybitniejszych malarzy. Jego nowe prace można podziwiać a wystawie w warszawskiej Galerii Foksal. Gościem Moniki Małkowskiej był dr Lech Stangret, historyk sztuki oraz kurator Galerii Foksal i wystawy "Ad hoc".  
21'56 Dr Piotr Kopszak o wystawie "Garaże i inne pejzaże zimowe. Obrazy Krzysztofa Klimka" 15.02.2023 Wystawę "Garaże i inne pejzaże zimowe. Obrazy Krzysztofa Klimka" można oglądać z Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. W Polskim Radiu 24 o dziełach Krzysztofa Klimka mówił dyrektor Muzeum dr Piotr Kopszak, historyk sztuki.
22'46 Bernardo Bellotto i Magdalena Abakanowicz na Zamku Królewskim w Warszawie 01.02.2023 Warszawski Zamek Królewski nie ma dni odpoczynku. Niedawno zakończyła się wystawa "Bernardo Bellotto. W 300 rocznicę urodzin malarza". Choć pokaz i rocznica dobiegły końca, stołeczny zamek wzbogaciły kilka obiektów, w tym o "Portret konny pazia Gintowta" (1773) nabyty na aukcji w Wiedniu. Zaskakujące jest połączenie odrestaurowanej barokowej architektury Zamku ze sztuką nowoczesną – a już po raz drugi gości w tym miejscu sztuka Magdaleny Abakanowicz. Jak godzi się ze sobą sztuka dawnych epok i XX-wieczna awangarda? Mówił o tym historyk sztuki dr Artur Badach.
Section07
O audycji

Program o tematyce kulturalno-społecznej

Wtorek, godz. 23.35

Prowadzenie: Monika Małkowska