more_horiz
PR24 Portal

Joanna Lichocka: Grzegorz Schetyna pochłonął Nowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 18:00
- Niestety Nowoczesna okazała się przystawką Platformy Obywatelskiej, nie stała się alternatywą dla elektoratu liberalnego. W tej chwili mamy resztówkę po tym projekcie politycznym - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Joanna Lichocka.
Audio
  • 6.12.18 Joanna Lichocka: po Nowoczesnej została resztówka

W środę klub PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Dołączyło do niego osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym dotychczasowa szefowa klubu tej partii Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło - wyrzucony w ubiegłym tygodniu z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się kołem. Wiceszefową klubu PO-KO została Gasiuk-Pihowicz.

Joanna Lichocka tłumaczyła, że nie kibicowała Nowoczesnej. Jednak jej zdaniem sensowna alternatywa dla Platformy Obywatelskiej, by się przydała. - To, co robiła i robi PO jest szkodliwe dla Polski. Oni z premedytacją przedkładają własne interesy nad polską rację stanu. Mam nadzieję, że ta partia nigdy nie wróci do władzy, bo dla Polski będzie to oznaczało katastrofę - powiedziała posłanka PiS.

Jej zdaniem projekt Nowoczesna jest już wypalony. - To przystawka, którą Grzegorz Schetyna pewnie będzie jeszcze chrupał aż do całkowitego zniknięcia - dodała.

Posłanka PiS nie wróży również przyszłości Koalicji Obywatelskiej. - To bezwzględna gra, nie traktuje się po partnersku innych ugrupowań. Traktuje się je jako przystawki do pożarcia i anihilacji. O żadnym partnerstwie nie ma co marzyć. PO gra bezwzględnie i Nowoczesna padła tego ofiarą. To bardzo poważne  ostrzeżenie dla ugrupowań po liberalnej i lewej stronie, które łudziły o partnerskiej koalicji - powiedziała Lichocka. - Grzegorz Schetyna to twardy polityk, gra bezwzględnie - dodała.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach

Data emisji: 6.12

Godzina emisji: 17.15

PR24/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicysta: kryzys lojalności w Nowoczesnej trwa od dłuższego czasu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 10:17
– Sytuacja dotycząca Nowoczesnej nie jest związana ze skutecznością szefa Platformy Obywatelskiej, ale z nieskutecznością Katarzyny Lubnauer – ocenił Grzegorz Łaguna z Superstacji. W "Debacie Poranka" Polskiego Radia 24 komentarze publicystów dotyczące rozpadu klubu Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Domański: w Nowoczesnej zabrakło autorytetu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:39
– Nowoczesna musiała się rozpaść, m.in. z powodu słabości liderek partii – ocenił prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk. – Feminizacja przywództwa zadziała na niekorzyść ugrupowania – dodał. Skomentował w ten sposób kryzys w ugrupowaniu, któremu przewodniczy Katarzyna Lubnauer.Do sprawy odniósł sie również Piotr Gabryel z tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Meysztowicz: dokonano rozbioru Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 17:15
- Nie lubię hipokryzji. Przykre jest to, że osoby, które wczoraj dokonały rozbioru Nowoczesnej, bo tak należy odebrać uniemożliwienie nam funkcjonowania jako klub parlamentarny, przychodzą z "gałązką oliwną" – powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń