24 pytania - Rozmowa poranka
Najważniejsze rozmowy polityczne każdego poranka. Premierzy, ministrowie, dyrektorzy, posłowie i senatorowie - odpowiadają na najważniejsze i najpilniejsze pytania dziennikarzy.
Najważniejsze rozmowy polityczne każdego poranka. Premierzy, ministrowie, dyrektorzy, posłowie i senatorowie - odpowiadają na najważniejsze i najpilniejsze pytania dziennikarzy.
Audycja poświęcona światu gier wideo i nowych technologii. Przemysław Pawełek w kolejnych odcinkach zaprasza na rozmowy o polskiej branży gamingowej, esporcie, startupach i innowacyjnych rozwiązaniach cyfrowych. W minionych latach "24. poziom" przybliżał urządzenia przenośne, internet rzeczy i nowe kierunki elektromobilności, technologia jednak wciąż się rozwija, i tak samo jest z audycją, w której nie zabraknie rozmów o sztucznej inteligencji czy wyzwaniach, przed którymi stoi zachodni rynek półprzewodników, trafiających obecnie do niemal każdego urządzenia elektronicznego w naszym otoczeniu. Nie zabraknie też spotkań z autorami rodzimych gier wideo.
Co dzieje się w polskim wojsku, jakie są najważniejsze wyzwania i problemy? Program, który pokazuje naszą armię od samego środka. Agnieszka Drążkiewicz rozmawia z najważniejszymi przedstawicielami polskiej armii.
Poprzez reportaż można pokazać człowieka i rzeczywistość nas otaczającą. Audycja prezentuje wybitne archiwalne reportaże i dokumenty uzupełnione o rozmowę z autorami, specjalistami, czy bliskimi bohaterów reportaży. Zaprasza Dorota Boniecka-Górny
Fotografia jest częścią naszego życia, codziennie robimy miliony zdjęć. Artyści zajmujący się fotografią, dokumentaliści, reporterzy tworzą znacznie mniej, ale to o ich pracach dyskutują znawcy, na ich wystawy do muzeum przychodzi tłumnie publiczność. Kiedy mówimy "mała Afganka", albo przypominamy sobie zdjęcie robotników siedzących na rusztowaniach drapaczy chmur w Nowym Jorku w latach 30. XX wieku, mamy w pamięci wzrokowej zdjęcia, które wywarły wpływ na kulturę wizualną świata. W większości są to prace rozpoznawalne, choć nazwisko autora, kontekst powstania zdjęcia, szczegóły istotne dla odczytania fotografii są często mniej znane. Fotografia poza walorami artystycznymi, jest też opowieścią o ludziach i ich wrażliwości. Z gośćmi audycji "Głębia ostrości" Iga Niewiadomska rozmawia o fotografiach mających znaczenie dla rozwoju kultury, historii i sztuki.
GRA O PAŁAC to najświeższe komentarze publicystów z kampanii prezydenckiej 2025
Dialog społeczny to standard w państwach o rozwiniętej demokracji, to szansa na porozumienie przy stole zamiast wychodzenia na ulice, szansa na uniknięcie konfliktów społecznych, na tworzenie lepszego prawa. I właśnie w dialogu rozmawiamy w audycji Kapitał i Praca o: podatkach, ubezpieczeniach społecznych, zdrowiu, edukacji, wynagrodzeniach, problemach poszczególnych branż i ich pracowników.
Malarstwo, rzeźba, grafika, ale też to co pomiędzy – plakat, scenografia, kostium, moda i sztuka użytkowa. Czasem splecione z literaturą, czasem z muzyką. Fascynujące biografie i zaskakujące duety artystyczne. O fuzji rozmaitych gatunków artystycznych, ale i o przenikaniu sztuki do życia. We wtorki o 22.05 zaprasza Katarzyna Sanocka.
SZTUKI PIĘKNE czerpiące inspiracje z natury ! - to motto audycji OGRODY SZTUKI .Natura od zawsze stanowiła niekończące się źródło inspiracji dla twórczości artystycznej : kolory, kształty, krajobrazy, symbolika, rytmy, dźwięki, rozwiązania architektoniczne... A czas spędzony w przestrzeni natury redukuje stres. OGRODY SZTUKI to zaproszenie na przysłowiową chwilę wytchnienia od przebodźcowanej codzienności
W audycji "Pomówmy o tym" Paweł Wojewódka rozmawia z osobami ze świata polityki, kultury, nauki i mediów. Goście w audycji są niepowtarzalni a tematy czasem kontrowersyjne, lecz własnie takich tematów nie boi się ich gospodarz- Paweł Wojewódka z wieloletnim doświadczeniem dziennikarskim a z Polskim Radiem związany od 40 lat.
Praca dla seniora, wiek emerytalny, jak korzystnie przejść na emeryturę, jak nie dać się oszukać w sieci- to tylko jedne z setek tematów którym poświęcona jest audycja Anny Grabowskiej. Wszystko o czym senior powinien wiedzieć, aby dobrze żyć.
Patodeweloperka, najlepsze projekty architektoniczne, designerzy kreujący nowe mody, zmiany klimatu i ich wpływ na otaczającą nas przestrzeń oraz społecznicy zmieniający nasze miasta. O tym wszystkim rozmawiamy w każdą środę o godzinie 22.05. Zapraszają Błażej Prośniewski i Krzysztof Grzybowski.
Na wyjątkową podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki.
Rekomendacje i informacje na temat aktualnych wydarzeń ze świata kultury, które w studiu PR24 - na żywo - przekazują osobiście twórcy kultury: artyści, muzycy, aktorzy, plastycy, designerzy, kompozytorzy.
Ważne i trudne tematy, kontrowersyjne wypowiedzi. Polityka, szczególnie w polskim wydaniu, to świat pełen rozbieżności i przeciwstawnych poglądów.
O tym co ważne, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Naszymi gośćmi będą lekarze, psychologowie, terapeuci. Porozmawiamy o najnowocześniejszych metodach leczenia, profilaktyce, wyzwaniach, przyszłości medycyny i ochrony zdrowia. Bez tematów tabu; czasem z uśmiechem i lekko, ale zawsze zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną. Ta audycja to po prostu czyste samo zdrowie.
Jaki jest STAN RZECZY - czyli pogłębiona analiza zjawiska, o którym mówi się właśnie w kraju. Zawsze aktualne tematy w audycji od poniedziałku do piątku.
O tym co dzieje się za kulisami polityki, wielkich namiętnościach i żądzy władzy, o tym jak wykuwają się najważniejsze decyzje politycznych liderów i co z tego wunika dla obywateli. Co tydzień trójka dziennikarzy: Renata Grochal, Jacek Czarnecki i Roch Kowalski analizują najwazniejsze wydarzenia polityczne minionego tygodnia.
Najważniejsze komentarze dotyczące wydarzeń ze świata. Komentarze ekspertów, polityków, politologów i ekonomistów. Program, który pozwala dowiedzieć się i zrozumieć co dzieje się w innych krajach świata. Prowadzony przez dziennikarzy polskiego radia: Magdalenę Skajewską, Ernesta Zozuenia, Michała Strzałkowskiego i Marcina Pośpiecha.
Audycja poświęcona tematyce międzynarodowej.
Dawka najlepszych komentarzy do aktualnych wydarzeń. Ciekawi goście, bieżące tematy.
Mocno subiektywny magazyn historyczny. Nieznane fakty z przeszłości oraz spory o historię i jej bohaterów. Najnowsze odkrycia historyków i gorące spory. Historia pasjonująca, której często nie uczono nas w szkole.
Autorska audycja Martyny Podolskiej
Weekend, który rozpoczyna się już w czwartek i piątek? A wydarzenia kulturalne w roli głównej? Dlaczego nie? To zaproszenia na wystawy, koncerty, spektakle teatralne, festiwale, spotkania literackie, filmowe i przeróżne projekty artystyczne. Do swojego świata: idei, emocji, estetyki - zapraszają artyści i autorzy tych projektów, które pojawiają się w przestrzeni kultury.
"Więcej niż kryminał" to nie tylko proza gatunkowa. To także wszelkie odmiany kryminałów, sensacji i powieści szpiegowskiej oraz filmów i seriali. Gośćmi Grzegorza Kalinowskiego będą autorzy najpopularniejszych powieści kryminalnych, reżyserzy, scenarzyści i dziennikarze. Nie zabraknie także spotkań z praktykami, policjantami, prywatnymi detektywami i… szpiegami.
Rafał Boguta i Jakub Haczek zapraszają na audycję filmową, w której będą przybliżać słuchaczom barwny świat filmowej grozy, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wyrazistych podgatunków i trendów. Nie zabraknie opisów znanych bohaterów i stylistyk kina grozy oraz popularnych i niejednokrotnie zapomnianych motywów, postaci i gatunków. W audycji o najbardziej wymagających i pełnych rozmaitych kontekstów filmach, eksplorujących mroczną stronę życia. Autorzy przedstawiać będą także kino autorskie, tworzone z dala od wielkich wytwórni. Emisja w każdy poniedziałek po godz. 22.00.
Czy indywidualnie mamy wpływ na zmianę klimatu? Jaki jest nasz ślad węglowy? Ile jest rodzajów plastiku i co kryje się na dnie Bałtyku? Będziemy tłumaczyć trudne procesy zmian klimatu, globalnego ocieplenia, wpływu człowieka na środowisko. Będziemy rozmawiać o tym, jak temu przeciwdziałać. Opowiemy, czym jest metoda małych kroków, porozmawiamy o tym, czym jest "zielone kłamstwo" oraz o tym jak w szkole, domu i biurze wprowadzać zasadę zero waste. Będziemy namawiać do samodzielności, oszczędzania, wymieniania, pożyczania – bycia eko lokalnie i globalnie. Naszymi gośćmi będą naukowcy, aktywiści, blogerzy i ekologiczni influenserzy.