more_horiz
PR24 Portal Audycje
Section04
Lista audycji

24 Pytania - Rozmowa Poranka

W porannych rozmowach gościmy najczęściej polityków, ekspertów, ale także szefów największych instytucji. Omawiamy najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie.

7 Dni: Wschód

7 dni: Wschód to audycja poświęcona ostatnim wydarzeniom w państwach byłego Związku Radzieckiego, ale także ich relacjom z Polską i innymi krajami Unii Europejskiej. Autor podsumowuje w niej miniony tydzień i komentuje, wraz z zaproszonymi gośćmi, najważniejsze wydarzenia.

7x24

Na antenie Polskiego Radia 24, przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę dostarczamy słuchaczom najważniejsze informacje i gorące komentarze. Audycja "7x24" jest kwintesencją tego co robimy w każdej minucie naszego programu.

Cafe Armia

W sobotnie poranki eksperci ds. wojskowości i znawcy historii Polski komentują istotne wydarzenie dotyczące tematyki obronności naszego kraju. Cafe Armia to audycja prezentująca słuchaczom Polskiego Radia 24 aktualne informacje z zakresu zagrożeń i działań wojennych prowadzonych na świecie.

Debata Dnia

Społeczeństwo, polityka, bezpieczeństwo. W Debacie Dnia eksperci i publicyści rozmawiają o sprawach, którymi żyją Polacy.

Debata Poranka

Komentarze, opinie, analizy. Społeczeństwo, polityka, bezpieczeństwo. W Debacie Poranka eksperci i publicyści rozmawiają o sprawach, które w nurtują Polaków. Zapraszamy od poniedziałku do piątku.

Debata społeczno-gospodarcza

Aktualne tematy społeczne i gospodarcze istotne dla każdego Polaka, zarówno o sprawach realizowanych centralnie, jak i tych ważnych dla regionów.

Głębia ostrości

Fotografia jest częścią naszego życia, codziennie robimy miliony zdjęć. Artyści zajmujący się fotografią, dokumentaliści, reporterzy tworzą znacznie mniej, ale to o ich pracach dyskutują znawcy, na ich wystawy do muzeum przychodzi tłumnie publiczność.

Gorący Temat

O najważniejszym, dominującym w danym dniu przekaz medialny temacie, mówimy w Polskim Radiu 24. Głos zabierają zaproszeni do studia goście. Wśród nich publicyści i eksperci.

Historia na dziś

Audycja historyka i publicysty Tadeusza Płużańskiego. Prowadzący zaprasza do studia Polskiego Radia 24 gości - historyków, publicystów, z którymi objaśnia najnowszą historię Polski.

Historyczne wydarzenie tygodnia

Audycja - Historyczne wydarzenie tygodnia - będzie jak nazwa wskazuje odnosić się do bieżących wydarzeń związanych z historią - premier książek, filmów, wystaw, rocznic.. Gośćmi będą autorzy, historycy, publicyści historyczni, uczestnicy wydarzeń.

Jakim Prawem

Rozmowy z gośćmi o założeniach reformy sądownictwa, ale także o problemach, z którymi stykamy się jako "klienci" wymiaru sprawiedliwości.

Konfrontacje Idei

Zaproszeni do studia goście dyskutują o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Kontrapunkt

W audycji komentujemy najważniejsze wydarzenia, zjawiska i procesy zachodzące w sferze polityki i bezpieczeństwa na świecie.

Kulisy spraw

Dziennikarze śledczy: Rafał Dudkiewicz, Jerzy Jachowicz, Łukasz Kurtz i Radosław Jankiewicz, odsłaniają tajemnice afer i śledztw.

Kulturalnie na temat

To audycja, w której zgłębiamy istotę zjawisk. Rozmawiamy o kulturze, sztuce, filozofii i wszystkim, co dotyczy niematerialnej sfery życia człowieka. Maja Państwo okazję posłuchać artystów, ludzi nauki i wiele innych ciekawych osobowości.

Magazyn Europejski

O tym, co ważne dla Europy i Unii Europejskiej, w relacjach naszych korespondentów z Brukseli i Strasburga.

Magazyn Sportowy

Magazyn Sportowy w Polskim Radiu 24 to informacje, a także spotkania z wybitnymi osobistościami sportowego świata. Rozmowy, analizy i relacje ze sportowych aren Polski i świata, a także możliwość poznania swoich sportowych idoli.

Między kropkami

Literatura budzi w nas wątpliwości, skłania do myślenia. Rozmawiamy o tym, co w książkach ukryte, nieoczywiste, niedopowiedziane. W audycji Między Kropkami – o najważniejszych książkach mówią zaproszeni goście-pisarze.

Młoda audycja polityczna

Gośćmi audycji są młodzi ludzie, przedstawiciele młodzieżówek partyjnych, instytucji i stowarzyszeń młodzieżowych.

Nisztor pyta

Głośne sprawy, którymi żyje cała Polska. Afery, które cały czas czekają na wyjaśnienie. Z udziałem swoich gości, ekspertów i uznanych komentatorów życia publicznego w Polsce, dziennikarz śledczy Piotr Nisztor próbuje pokazać mechanizmy rządzące współczesną polską gospodarką i polityką.  

Nos Kleopatry

Biaise Pascal twierdził, że gdyby Kleopatra miała krótszy nos, inne byłyby losy świata. O wszystkim tym, co dzieje się dziś, decyduje nasza przeszłość. Co ją wprawiało w ruch? Czy mogła być inna? Jak o niej rozmawiać?

Orzeł czy reszka

Rozmowy polityczne, związane z tematami poruszanymi podczas spotkań klubu dyskusyjnego Ronina.

Poczytnik

Tematyka cyklicznych programów  dotyczy szeroko rozumianej literatury, w ujęciu eseistycznym. Audycja współprowadzona przez Krzysztofa Masłonia i Tomasza Zaperta. 

Pora na Kulturę

Autorski program Magdaleny Piejki, mający na celu przybliżenie słuchaczom ciekawych i utalentowanych osobowości twórczych, także tych nieobecnych w debacie publicznej i wartościowych, często pomijanych, bieżących wydarzeń kulturalnych na terenie całego kraju.

Powroty z niepamięci

Audiowizualny zapis rozmów z żyjącymi świadkami i uczestnikami historii Polski w latach 1944-1956. Bohaterami są osoby, które za walkę z komunistycznym reżimem trafiały do miejsc represji.

PRL - historia prawdziwa

W audycji stawiane są pytania dotyczące mitów „słodkiego peerelu". Przedstawiane są nieopisane dotąd w sposób wystarczający tragiczne epizody, takie jak morderstwa księży w trakcie trwania okrągłego stołu czy obrona krzyża nowohuckiego w 1960 roku.

Przekładaniec Jachowicza

Program Jerzego Jachowicza. Gospodarz audycji zaprasza do audycji znanych, ważnych uczestników debaty publicznej.

Rodzina od kuchni

Rodzina od zawsze uważana jest za najważniejszą komórkę społeczną. To, w jaki sposób wychowamy dzieci, będzie decydowało o tym, w jakim kraju przyjdzie nam żyć.

Rozmowa Kulturalna

Rekomendacje i informacje na temat aktualnych wydarzeń ze świata kultury, które w studiu PR24 - na żywo - przekazują osobiście twórcy kultury: artyści, muzycy, aktorzy, plastycy, designerzy, kompozytorzy.

Rozmowa PR 24

Ważne i trudne tematy, kontrowersyjne wypowiedzi. Polityka, szczególnie w polskim wydaniu, to świat pełen rozbieżności i przeciwstawnych poglądów. Nie brakuje też emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

Rządy Pieniądza

Audycja o tematyce ekonomicznej. Zaproszeni goście rozmawiają w Polskim Radiu 24 o najważniejszych wydarzeniach i procesach gospodarczych ważnych dla świata i dla Polski.

Słowem Niepodległa

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Polskie Radio 24 proponuje cykl cotygodniowych audycji pod hasłem Słowem Niepodległa.

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja

Autorska audycja Macieja Woźniakiewicza, której celem jest komentowanie nagłych i niejednokrotnie zaskakujących, nieoczekiwanych wydarzeń indywidualnych i zbiorowych, związanych z nieszczęściem, krzywdą lub tragedią ludzką.

Syberyjska Golgota

10 lutego 1940 roku to data pierwszej masowej wywózki Polaków na Syberię. Z okazji 79. rocznicy tych wydarzeń, w Polskim Radiu 24 rozpoczynamy cykl "Syberyjska Golgota".

Świat 24

Cotygodniowe omówienie wydarzeń na świecie z uwzględnieniem polskich interesów.

Świat w Powiększeniu

Świat w Powiększeniu to audycja poświęcona tematyce międzynarodowej. To także bieżący komentarz do najważniejszych wydarzeń i przemian zachodzących na świecie. Konflikty, egzotyczne państwa, problemy społeczne świata – o tym wszystkim w audycji Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24.

Terlikowski na froncie

Współczesny świat pełen jest relatywizmu moralnego. Bardzo łatwo o złe wybory, które mogą skutkować nawet zmarnowanym życiem. Już nie tylko duchowni, ale coraz częściej dziennikarze, osoby publiczne decydują się ewangelizować. Głośno i odważnie mówią o tym, co jest dobre a co złe, w sferze naszej moralności, duchowości, płciowości.

Tydzień - Świat

Magazyn przedstawiający najważniejsze sprawy międzynarodowe bieżącego tygodnia.

W Gruncie Rzeczy

W powodzi medialnych doniesień umykają nam często kwestie najważniejsze. Bieżąca polityka stanowi dogodny pretekst, żeby o nich rozmawiać.

Warto czytać

Najważniejsze książki i interesujący autorzy w magazynie o książkach i rynku czytelnictwa w Polskim Radiu 24.

Weekend kulturalny

Mówimy, co ważnego dzieje się w świecie kultury i sztuki. Gośćmi audycji są artyści, organizatorzy wydarzeń kulturalnych, a także krytycy sztuki.

Wojna cywilizacji

Jak funkcjonuje współczesna cenzura w społeczeństwach liberalnych? Dlaczego biologiczny mężczyzna, wrestler-transseksualista Mack Beggs, może wygrywać kobiece mistrzostwa w zapasach? Skąd pomysł, by karać za badania naukowe dotyczące zróżnicowania poziomu IQ wśród różnych ras ludzkich.

Wróżenie z faktów

Prognozowanie przyszłych wydarzeń jest czynnością bardzo niewdzięczną, zwłaszcza w Polsce. Jeżeli publicysta pomyli się w swoich prognozach, bywa bezlitośnie krytykowany. Mimo to autor audycji Łukasz Warzecha ze swoimi gośćmi podejmuje to ryzyko.

Życie z duszą czy bez

Filip Memches próbuje odpowiedzieć, jak najważniejsze instytucje wiary funkcjonują we współczesnej kulturze i popkulturze.
Section05
Section12