X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal Felietony
Section05
Felietony
PR24 > Felietony
felieton kulturalny
Krzysztof Masłoń
Publicysta, dziennikarz, krytyk literacki. Przez lata związany z “Rzeczpospolitą” i “Magazynem Literackim Książki". Autor kilku książek, m.in.: “Lekcja historii najnowszej”, “Żydzi, Polacy i my”. Laureat wielu branżowych nagród, m.in. Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Piątek, godz. 17:50
Posłuchaj audycji
felieton polityczny
Robert Tekieli
Zaczynał w Alma Radiu – radiowęźle Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1986 roku. Po powołaniu rządu Mazowieckiego przygotowywał u Janiny Jankowskiej audycję "Zadzwońcie po milicję" (radiowa Jedynka), po kilku latach w radiu Kolor u Wojciecha Manna audycję "Ultrafiolet". Jest twórcą "bruLionu" i katolickiego radia Józef, byłym przewodniczącym Rady Programowej TVP, wice-naczelnym tygodnika opinii "Ozon", doradcą Zarządu Polskiego Radia jak również felietonistą "Gazety Polskiej". W TVP robił cykle "dzyndzylyndzy" z Krzysztofem Skibą i Tymonem Tymańskim i "alternaTiVi" z Darkiem Gajewskim, Anitą Gargas i Bolkiem Pawicą. Prowadził i redagował "Gońca Kulturalnego" w TVP 1, cykl programów w TVP Historia. Tworzył programy dla Polsatu i RTL7.
Czwartek, godz. 21:53
Posłuchaj audycji
Andrzej Stankiewicz
Publicysta portalu ONET. Przez prawie 14 lat był dziennikarzem “Rzeczpospolitej”, pracował też w “Newsweeku” oraz we “Wprost”. Laureat wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie publicystyki, wywiadu, reportażu oraz dziennikarstwa śledczego. Współautor książek: “Donald Tusk. Droga do władzy”, „Wałęsa. Zdrajca czy bohater?”, “Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa”, a także eseju „Kukiz. Grajek, który został graczem”. Jeden z autorów „Biblii dziennikarstwa”.
Wtorek, godz. 19:06
Posłuchaj audycji
Jan Pietrzak
Twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach (lata 60-67) i Kabaretu pod Egidą. Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju. Jego patriotyczna pieśń "Żeby Polska była Polską" stała się w 80 roku spontanicznym hymnem Solidarności. Wieloletni felietonista „Tygodnika Solidarność”, obecnie „Sieci”.
Środa, godz. 19:06
Posłuchaj audycji
Tomasz Krzyżak
Dziennikarz i publicysta. Zajmuje się głównie polityką i sprawami Kościoła. Pracował m.in. w „Expressie Wieczornym”, „Życiu Warszawy”, „Polska The Times”, tygodnikach „Kulisy”, „Wprost”, „Ozon”. Obecnie kierownik działu krajowego „Rzeczpospolitej” i felietonista „Plus Minus”. Autor kilku książek. W 2012 r. za biografię św. Maksymiliana M. Kolbego otrzymał nagrodę „Feniks” Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Ostatnio (2015 r.) wydał biografię abp. Józefa Michalika, pt.: „Nie mam nic do stracenia”.
Czwartek, godz. 17:51
Posłuchaj audycji
Wojciech Reszczyński
Absolwent wydziału prawa UMK w Toruniu, dziennikarz radiowy, telewizyjny, prasowy, wykładowca akademicki. Autor audycji „Trójka Na Poważnie”, komentator tygodnika „wSieci”. Autor książek: "Byłem dziennikarzem", "Wygrać prezydenta", "Jaka głowa taka mowa"  - współautor, „Lech Kaczyński. Portret”  – współautor, „Oburzeni”  - współautor, "Zapiski Mohera", „Zainspirowany Konecznym”. Współzałożyciel NSZZ Solidarność w Komitecie ds.Radia i Telewizji. Członek ZG Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i  Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.
Czwartek, godz. 19:06
Posłuchaj audycji
Marek Król
Dziennikarz i publicysta. Komentator polityczny w TVP Info i TV Republika. Felietonista „Super ekspresu” i do niedawna tygodnika „W sieci”. Absolwent filologii klasycznej na UAM w Poznaniu. Twórca tygodnika „Wprost”, którego był redaktorem naczelnym od 1989r i współwłaścicielem do 2010r., a po sprzedaży jego felietonistą. Felietonem „Nie polezie orzeł w GWna”, opublikowanym po katastrofie smoleńskiej, wywołał oburzenie mainstreamu i został wyrzucony z tygodnika. Z przekonania konserwatywny liberał.
Piątek, godz. 19:06
Posłuchaj audycji
Krzysztof Wołodźko
Dziennikarz, redaktor, publicysta, zajmuje się tematyką społeczno-gospodarczą, historią idei i relacjami między polityką a kulturą; felietonista "Gazety Polskiej Codziennie", ekspert Narodowego Centrum Kultury w Zespole ds. Kultury Lokalnej. Pisał lub pisze m.in. do "Obywatela", "Frondy Lux", "Pressji", "Znaku"; pisuje też do tygodników "Gazeta Polska" i "W Sieci"; przez kilka lat współtworzył pismo internetowe Nowa Konfederacja. Szczególnie zainteresowany jest tematyką polskiej prowincji i nierówności społecznych; absolwent filozofii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Sobota, godz. 19:06
Posłuchaj audycji
Cezary Krysztopa
Urodził się w 1974 w Białymstoku, ukończył studia na wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej.Kilkanaście lat pracował jako architekt przy projektach szkół, szpitali, obiektów handlowych, sportowych, mieszkalnych i przemysłowych. Obecnie - bloger, rysownik, satyryk i redaktor naczelny portalu Tysol.pl.
Poniedziałek, godz. 19:06
Posłuchaj audycji
felietony archiwalne
Monika Małkowska
Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Doktorat na Wydziale Sztuki Mediów (2011). Od 1990 zajmuje się krytyką i historią sztuki; recenzuje komiksy, filmy, modę oraz inne zjawiska z obszaru kultury. Współpracuje z radiem i TVP. Od 1995 wykłada na wyższych uczelniach (EAS, ASP, Wyższa Szkoła Dziennikarstwa, Akademia Teatralna). Od 2014 prowadzi blog MOMArt.
Monika Małkowska
Posłuchaj audycji
Joanna Siedlecka
Pani od biografii. Autorka wielu głośnych reporterskich książek: o Gombrowiczu („Jaśnie panicz”), Witkiewiczu („Mahatma Witkac”), Herbercie („Pan od poezji”), Kosińskim („Czarny ptasior”) oraz represjach komunistycznych wobec literatów ( „Obława”,  „Kryptonim Liryka” i „Biografie odtajnione”)
Joanna Siedlecka
Posłuchaj audycji
Joanna Bojańczyk
Dziennikarka i publicystka, autorka ponad 1,5 tysiąca tekstów o modzie, designie i stylu życia. Pracowała dla „Wysokich Obcasów”, „Elle” i „Rzeczpospolitej”. Od 10 lat pisze felietony o modzie w „Twoim Stylu”, publikuje również w tygodnikach „Do Rzeczy” i „Plus/Minus”.
Joanna Bojańczyk
Posłuchaj audycji
Krzysztof Losz
Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (historia), dziennikarz i redaktor "Naszego Dziennika", a także współpracownik Telewizji Trwam. W przeszłości przez kilkanaście lat związany z regionalnymi mediami w Radomiu. Zajmuje się głównie tematyką społeczno-polityczną i gospodarczą.
Krzysztof Losz
Posłuchaj audycji
Jerzy Kisielewski
Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Związany m.in. z TVP Info oraz Programem Drugim Polskiego Radia. Od 1991 roku jest członkiem kapituły Nagrody Kisiela. Były prezes Centrum Monitoringu Wolności Prasy w latach 2001-2003.
Jerzy Kisielewski
Posłuchaj audycji
Filip Memches
Zaczynał w tygodniku „Nowe Państwo” i kwartalniku „Fronda” w czasach świetności obu tytułów. Współzałożyciel periodyku „Czterdzieści i Cztery”. Dziennikarz „Europy” - nieco zapomnianego już dodatku wpierw do „Faktu”, potem do „Dziennika”. Autor książki „Słudzy i wrogowie imperium. Rosyjskie rozmowy o końcu historii”. Za najważniejszą przygodę zawodową uważa jednak ponad czteroletni okres, w którym był sekretarzem działu opinie „Rzeczpospolitej” i redaktorem jej weekendowego magazynu „Plus Minus”. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Dzierżawskiego za rok 2016
Filip Memches
Posłuchaj audycji
Section21
Section51