X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Lato z Radiem 2018

Nie samym grodem Biskupin żyje

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 11:50
W Lecie z Radiem tym razem przenieśliśmy się do Biskupina. Zrekonstruowana osada to tylko jedna z wielu atrakcji tej okolicy. Biskupin to jedyne w Polsce stanowisko archeologiczne, dla którego opracowano program długoterminowej konserwacji, a gród jest obowiązkowym punktem programu, gdy odwiedzamy tamten rejon.
Audio
  • Biskupin - kolejny przystanek na naszej letniej trasie (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Historia Mariusza Wachowicza, dziennikarza PAP, który dwa lata temu zapadł w śpiączkę, a teraz wraca do zdrowia (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Felieton Rafała Ziemkiewicza o feminizmie czyta Wojciech Żołądkowicz, 27.06.2018 (Lato z Radiem/ Jedynka)
Biskupin
BiskupinFoto: Dejan Gospodarek/shutterstock.com

Ale to niejedyne atrakcje tego miejsca. W okolicy są również Interaktywne Muzeum Rybactwa i... XIV-wieczny zamek w Wenecji! Nie ma tam gondolierów ani kanałów, jest za to kolejka, którą można dojechać do Rzymu.

W audycji także pierwsza odsłona cyklu "Lato z Radiem budzi ludzi", w którym prezentujemy historie wybudzonych ze śpiączki pacjentów Kliniki "Budzik". Bohaterem materiału jest Mariusz Wachowicz, dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, który dwa lata temu zapadł w śpiączkę. Teraz powoli wraca do rzeczywistości. Z pomocą przyjaciół wydał książkę "Pięć pór roku w kuchni. Smak na życie" - połączenie książki kulinarnej z jego historią.

***

Numer konta bankowego Fundacji "Akogo?": 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000; KOD SWIFT WBK: WBKPPLPP z dopiskiem "Lato z Radiem budzi ludzi" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK S.A.

Chcesz pomóc pacjentom fundacji "Akogo?" - wyślij SMS pod nr 75 250 z hasłem "Budzimy". Opłata 6,15 zł z VAT. Całkowity dochód netto z usługi operatorzy przeznaczyli na cele statutowe fundacji.

***

W "Lecie z Radiem" wysłuchaliśmy też felietonu Rafała Ziemkiewicza o feminizmie.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Monika Tarka-KilenRobert Kilen

Rozmawiali: Maciej Walecki Agnieszka Ciecierska

Goście: dr inż. Henryk Sobolewski (twórca Interaktywnego Muzeum Rybactwa), Andrzej Szary (Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji), Sebastian Bugno (Silverado City)

Data emisji: 27.06.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

mg