X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia 2018

Stach Matysiak

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 01:02
Stach Matysiak - starszy syn Heleny i Józefa Matysiaków, brat Danki i Gienka. Urodził sie w 1937 r. Z zawodu jest muzykiem. Po ukończeniu szkoły podstawowej podjął pracę w fabryce, w której pracował jego ojciec (Zakłady im. K. Świerczewskiego na Woli - przedwojenna fabryka Gerlacha). W 1957 r. zdał do średniej szkoły muzycznej.
ANDRZEJ GAWROŃSKI - STACH MATYSIAK
ANDRZEJ GAWROŃSKI - STACH MATYSIAK

Naukę ukończył w 1962 r. Jednocześnie uczył się wieczorowo i pracował. W tym czasie przypadkiem spotkał swoją koleżankę z dzieciństwa - Wisię Zarębską, z którą nawiązał romans, ukoronowany potajemnym ślubem w Karpaczu w lecie 1959 r. Zamieszkał wraz z nią na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Dobrej w Warszawie w mieszkaniu odstąpionym przez sąsiadkę Stefanię Frączakową.W maju 1960 r. urodziła mu się córka Kasia. Po skończeniu nauki dostał pracę w Filharmonii Warszawskiej. Następnie przez długie lata pracował w Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej, a w 2006 r. został przeniesiony na emeryturę. Od jakiegoś czasu pomaga Stefanowi Rączce w prowadzeniu kafeterii, grając na pianinie.