X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Teatr Polskiego Radia po raz 30. wręczy swoje nagrody, czyli Splendory

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 11:53
Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia Teatr Polskiego Radia wręczy - w tym roku już po raz 30. - swoje najważniejsze wyróżnienia, czyli nagrody Wielkiego Splendora. Ta wyjątkowa uroczystość corocznie skupia osobistości środowiska aktorskiego, znanych reżyserów, kompozytorów i scenarzystów. Nie inaczej będzie tym razem.
Statuetki Wielkiego Splendora
Statuetki Wielkiego SplendoraFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wielki Splendor to nagroda Teatru Polskiego Radia wręczana od 1988 roku za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Przyznaje ją zespół artystyczny Teatru Polskiego Radia.
Wśród dotychczasowych laureatów Wielkiego Splendora są m.in. Zbigniew Zapasiewicz, Gustaw Holoubek, Krzysztof Kowalewski, Irena Kwiatkowska, Franciszek Pieczka, Stanisława Celińska, Danuta Stenka, Marian Opania, Krzysztof Kolberger, Henryk Talar, Magdalena Zawadzka, Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski. W ubiegłym roku statuetki od Janusza Kukuły - dyrektora Teatru Polskiego Radia odebrali Ewa Wiśniewska i Andrzej Ferenc.

Od 2006 r. przyznawana jest również nagroda specjalna - Splendor Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego dla wybitnych postaci kultury.

Od 2010 roku wręczany jest także Tele-Splendor im. Włodzimierza Ławniczaka, nagroda ustanowiona dla wyróżnienia twórców swobodnie poruszających się w świecie słuchowisk i w świecie spektakli telewizyjnych.

Tegoroczna gala odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia o godzinie 14.30 w Studiu S-2 Polskiego Radia w Warszawie przy ul. Modzelewskiego 59. Uroczystość uświetnią swoimi występami: Katarzyna Dąbrowska, Małgorzata Kozłowska, Jagoda Stach, Marcin Januszkiewicz oraz Marcin Partyka i Marian Szałkowski.

O nagrodzonych w tym roku zapytamy dyrektora teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę. Początek rozmowy o godz. 7.40.

***

Do słuchania  "Sygnałów dnia" w poniedziałek (4.12) w godz. 6.00 - 9.00 zapraszają  Katarzyna Gójska-Hejke i Wiesław Molak.

ag/mg