X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Jan Warenycia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 09:00
Reżyser radiowy, autor scenariuszy, słuchowisk. Pracę w Teatrze PR rozpoczął w 1981 r.

Za reżyserię słuchowiska według dramatu Tadeusza Różewicza Odejście Głodomora otrzymał wyróżnienie specjalne na Festiwalu Słuchowisk PR Bolimów (1997) oraz nagrodę za adaptację Chłopów Reymonta na I Krajowym Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2001”. Jest autorem słuchowisk dla dzieci - scenariusz słuchowiska Smok uzyskał nagrodę główną Festiwalu PRIX EX AEQUO w Bratysławie (1998). Od 1994 r. reżyseruje powieść radiową W Jezioranach. W latach 2001-2003 kilkanaście rozgłośni regionalnych nadało 524 odcinki radionoweli Spadkobiercy, której był autorem i reżyserem. Jest laureatem Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie: nagroda za reżyserię słuchowiska Matka wg Stanisława Ignacego Witkiewicza (2005), nagroda za reżyserię słuchowiska Osiedle wg prozy Lidii Amejko (2009), nagroda za adaptowany scenariusz słuchowiska Trylogia. Fuga alla polacca według opowiadania Zbigniewa Wojnarowskiego (2014). Laureat Złotego Mikrofonu w 2010 roku.