X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Marek Ławrynowicz

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 09:30
Absolwent filologii polskiej na UW. Pisarz, autor słuchowisk, scenarzysta filmowy.

Autor powieści: „Kapitan Car”, „Diabeł na dzwonnicy”, „Kino „Szpak”, „Pogoda dla wszystkich”, „Mumia świętego Piotra”, „Patriotów 41”, „Mundur”, zbioru opowiadań „Korytarz” i wyboru słuchowisk radiowych „Niepotrzebny wiersz”. Na festiwalu ‘Dwa Teatry” otrzymał nagrodę za oryginalny scenariusz słuchowiska radiowego. Jest laureatem konkursu na scenariusz filmowy o tematyce historycznej. Otrzymał nagrody Biblioteki Raczyńskich i Warszawskiej Premiery Literackiej (dwukrotnie). Był nominowany do nagrody im. Norwida (dwukrotnie) i nagrody im. Józefa Mackiewicza. Powieści Ławrynowicza były tłumaczone na niemiecki, rosyjski, ukraiński i czeski.  Jest jednym ze scenarzystów serialu „Blondynka”. Był twórcą i w pierwszym okresie redaktorem naczelnym kwartalnika literackiego „Wyspa”. Jest członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Od 2007 w zespole autorskim powieści radiowej „W Jezioranach”.