more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Maria Olszewska

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 09:32
Reżyser dźwięku, absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie.

Pracę rozpoczynała jako realizatorka nagrań studyjnych i koncertowych w państwowej wytwórni płytowej Polskie Nagrania „Muza”. Od 1991r. zatrudniona etatowo w Teatrze Polskiego Radia, gdzie oprócz realizacji akustycznej słuchowisk, zajmowała się również opracowaniem muzycznym audycji. Obecnie na emeryturze, mimo to pracuje stale przy realizacji powieści radiowej "W Jezioranach". Jest laureatką festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie: Grand Prix za realizację akustyczną słuchowiska Nagi sad na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego, w reż. Waldemara Modestowicza (2003); Grand Prix za realizację akustyczną słuchowiska Saksofon basowy w reż. Andrzeja Piszczatowskiego (2005), nagroda za realizację akustyczną słuchowiska Hiena cmentarna Roberta Louisa Stevensona (2007); Grand Prix za realizację akustyczną słuchowiska Stare wiedźmy w reż. Andrzeja Piszczatowskiego (2008). Laureatka Złotego Mikrofonu w 2003 roku.

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem