X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Włodzimierz Praszczałek

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 01:40

Włodzimierz Praszczałek jest biznesmenem, właścicielem hurtowni w Klimontowicach i współwłaścicielem innej, większej, przy szosie lubelskiej. Początki kariery biznesowej zawdzięcza swojej żonie, Jadwidze, a właściwie teściowi, komunistycznemu aparatczykowi wysokiego szczebla, który po roku 1989 został liczącym się biznesmenem.  Praszczałek ciężko pracował i obecną zamożność zawdzięcza już tylko sobie. Jego małżeństwo było nieudane. Żona Praszczałka po wakacjach na Feuentawenturze wyjechała z Norwegiem, Svenem Larsenem do Norwegii (wieś Olderfjord na płw. Porsanger), a potem porzuciła go kradnąc część majątku i wróciła do Polski. Nie chciała dać Praszczałkowi rozwodu, choć w gruncie rzeczy była to gra - chodziło o uzyskania większej części majątku. Praszczałkowa twierdziła, że rozkład małżeństwa nastąpił z winy Praszczałka (nie przyznawała się do romansu).