more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Teofil Skorupa

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 04:10

Kuzyn Pawlaczów, jego żona Michalina była siostrą Katarzyny, żony Wojciaszka Pawlacza. Dziadek Mirka Skorupy i Xawerego Skorupy. Miał siostrę Łucję. Po jej śmierci nie poinformował o tym jej zamieszkałych w Chicago dzieci i nadal dostawał od nich pieniądze na jej utrzymanie. Sprawa wyszła na jaw dopiero w trakcie wizyty papieża w 2002 roku, kiedy dzieci Łucji przyjechały do Polski. Skorupa często pozostaje w konflikcie z Wojciaszkiem Pawlaczem, któremu zazdrości pozycji i szacunku u ludzi. Jest konfliktowy, chętnie bierze udział we wszystkich sporach i awanturach gminnych. Ma niekończący się spór o drogę z sąsiadem, Sobiechem. Bardzo przywiązany do swojej rodziny (szczególnie do Mirka i Xawerego), z której jest dumny.

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem