X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia 2018

Małgorzata Karolina Piekarska

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 10:31
Pisarka, dziennikarka prasowa i telewizyjna, blogerka, a z zamiłowania varsavianistka i rodzinny genealog.
Audio

Debiutowała w 1987 roku miesięczniku społeczno-literackim „Okolice” czterema opowiadaniami w ramach cyklu „Dwanaście stron prezentuje”. 

Przez 21 lat była reporterką TVP. Współpracowała z wieloma pismami młodzieżowymi m.in. „Cogito”, „Victor” czy „Magazyn 13-tka”. Stale współpracuje z pismem społeczno-samorządowym „Mieszkaniec” oraz miesięcznikiem „Stolica”. Jest też stałym współpracownikiem Kwartalnika Literackiego „Wyspa” i stałą felietonistką Magazynu Literackiego „Książki”. Pomysłodawczyni wydawanego przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Kwartalnika Literackiego „Podgląd” – jest jego redaktor naczelną.

Jest autorką sztuk teatralnych (m.in. „Listy do Skręcipitki” oraz „Bubloteka”), scenariuszy filmowych (film w realizacji), a także kilku powieści młodzieżowych, z których wydana w 2004 roku „Klasa pani Czajki” cieszy się niesłabnącym powodzeniem i doczekała się kontynuacji pt. „LO-teria” i „Licencja na dorosłość”.

Opublikowała też książki dla dorosłych m.in. dokumentalną „Dziewiętnastoletni marynarz” oraz do spółki z nieżyjącym ojcem Maciejem Piekarskim „Syn dwóch matek”. 

Dwukrotna stypendystka MKIDN – raz w dziedzinie literatury i filmu. Od 2007 roku prowadzi blog „W świecie absurdów”, a od 2013 roku specjalny portal genealogiczny. 

Od września 2018 jest w zespole scenariuszowym „Matysiaków”.