more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Barbara Boczkowska

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 03:00

Wdowa po sąsiedzie Pawlaczów Kazku Boczkowskim, matka Krystiana, żona Franuka Potapczuka. Boczkowska miała bardzo dramatyczne życie. Miała córkę Klaudię, którą Kazek przejechał kosiarką. W 2001 roku zginął Kazek. Są różne wersje jego śmierci, Boczkowska przyznała się synowi, że to ona wynajęła sprawców jego pobicia, choć nie chciała śmierci męża. Potem romansowała z nijakim Genderą, który okazał się żonaty, aż wreszcie związała się Franukiem Potapczukiem, przybyłym z Ukrainy siostrzeńcem Polikarpa Lepieszki. Boczkowska miała poważne problemy z alkoholem, przeszła kurację odwykową i od tego czasu nie pije. Gdy jej syn, Krystian, postanowił ożenić się z Marysią Jabłońską zostawiła młodym dom i przeniosła się do wdowy po Lepieszce, Stanisławy Dobrowolskiej. To nie był dobry pomysł, bo między Boczkowską i Dobrowolską trwa nieustanna wojna.

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem