X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Gala Wielkiego Splendora 2019 oraz Debiuty Roku.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 10:08
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie w poniedziałek wieczorem wręczono Nagrody Wielkiego Splendora. To najważniejsze wyróżnienia Teatru Polskiego Radia. Przyznawane są za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce.

Wielkim Splendorem wyróżnieni zostali Katarzyna Dąbrowska i Andrzej Mastalerz.

Katarzyna Dąbrowska:

"Za światło i kolory, które towarzyszą Jej teatralnym kreacjom.

Za prawdę i dobro, którymi nas szczodrze obdarowuje.

Za piękno głosu, który kochamy".

Katarzyna Dąbrowska to wybitna aktorka dramatyczna. O nadzwyczajnym słuchu, intrygującym głosie. Znakomicie czująca medium, jakim jest radio. Podziwialiśmy ją w  „Wieczorze trzech króli”, „Trzeciej piersi”, „Pożegnalnej podróży”, „0_2_0”, „Lilli Wenedzie”, „Kto się nie schowa, ten kryje”. Od lat wciela się w postać Barbary w powieści radiowej „W Jezioranach”.

 

Wielki Splendor Katarzyna Dąbrowska

Andrzej Mastalerz:

"Za powołanie do życia postaci,

które rozmyślają o sensie istnienia.

Za miłość do języka polskiego i tych, którzy się nim posługują".

Andrzej Mastalerz ma na swoim koncie ponad trzysta ról w teatrze radiowym. Obdarzony pięknym radiowym głosem. Podziwialiśmy go w „ Wielkiej improwizacji”, „Dziadzie Kalinie”, „Żabie”, „Autobiografii” „Wojnie Światów 2050” oraz „Toccacie C-dur”.


Andrzej Mastalerz

W tym roku nagrodę Splendora Splendorów otrzymał Krzysztof Globisz. Tak brzmiała laudacja:

"Za słowa, które zmuszają do milczenia,

za ciszę, która znaczy więcej niż one.

Za milczenie, które nastało na chwilę, by móc wypowiedzieć  niewypowiedziane.

Za Mistrzostwo, które kocha czeladników".

Nasz laureat to jeden z najważniejszych polskich aktorów ostatniego trzydziestolecia. Prawdziwy mistrz słowa oraz interpretacji. Gwiazda  Starego Teatru, profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Krzysztof Globisz

Nagrodę Honorowego Wielkiego Splendora otrzymała redakcja miesięcznika poświęconego dramaturgii "Dialog" a odebrał ją Jacek Sieradzki, redaktor naczelny. W laudacji czytamy:

"Za miłość do dramaturgii współczesnej

i do jej autorów.

Za czułość w ukazywaniu ich twórczej odmienności.

Za dekady artystycznej inspiracji".

Miesięcznik "Dialog" to najważniejsze pismo poświęcone sprawom teatru i dramatu w Polsce i na świecie. Miesięcznik ten powstał w roku 1956 i niemal od początku prezentował  dramaturgię radiową. Publikowane są w nim utwory sceniczne i  scenariusze autorów piszących dla Teatru Polskiego Radia. Z kolei twórcy teatru radiowego stale znajdują na jego łamach teksty, które stają się podstawą scenariuszy słuchowisk.


Jacek Sieradzki


Wielki Splendor

Wielki Splendor to nagroda Teatru Polskiego Radia wręczana od 1988 roku - za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Przyznaje ją zespół artystyczny Teatru Polskiego Radia.

Podczas poniedziałkowej Gali Teatr Polskiego Radia wręczył nagrody za Debiuty w 2019r. Arete za debiuty aktorskie otrzymali: Justyna Kowalska i Łukasz Borkowski, nagrodę Talanton za debiut dramaturgiczny otrzymała Alina Moś-Kerger, nagrodę Don Kichot dla najlepszego debiutującego reżysera otrzymał Mariusz Bieliński a nagrodę Aojde za debiut muzyczny otrzymał Hadrian Filip Tabędzki.

Autor zdjęć: Piotr Piorun

Mecenasem Gali był PKN Orlen.

Mecenas Gali - PKN ORLEN Mecenas Gali - PKN ORLEN