X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia 2018

Pensjonat Relax

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 08:00
14 grudnia o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Agnieszki Elbanowskiej "Pensjonat Relax"  w reżyserii autorki i Łukasza Lewandowskiego.
Kadr z nagrania słuchowiska Pensjonat Relax
Kadr z nagrania słuchowiska "Pensjonat Relax"Foto: M. Rebzda

"Dyrektor domu wczasowego Relax i jego nieliczny personel szykują się na przyjazd uchodźców. Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne, i przekształcić swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje."

"Perspektywa spotkania z „obcym” doskonale weryfikuje to, jak widzimy samych siebie. W oczekiwaniu na przyjęcie uchodźców, bohaterowie filmu - społeczność małej polskiej miejscowości, mimowolnie definiują swoją tożsamość. Skupieni na tym, jak się zaprezentować i w jaki sposób z zaistniałej sytuacji wyciągnąć dla siebie największe korzyści, demaskują własne słabości, lęki i uprzedzenia.

Kryzys uchodźczy (z naszej, europejskiej perspektywy), to cały szereg konkretnych problemów i narastających konfliktów społecznych, międzykulturowych, politycznych, ekonomicznych. Uciekając się do zbawiennej roli absurdu, chciałabym, chociażby w małej skali krótkiej opowieści filmowej, spróbować przebić ten napęczniały balon."

 

Agnieszka Elbanowska "Pensjonat Relax"

Reżyseria: Agnieszka Elbanowska, Łukasz Lewandowski 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Maciej Moruś


Obsada:

Łukasz Lewandowski, Jarosław Gajewski, Jarosław Boberek, Barbara Zielińska, Marta Dylewska, Andrzej Kłak, Monika Kwiatkowska, Stanisław Brudny, Kamil Pruban, Michał Podsiadło,