X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Demiurdzy

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 08:00
8 lutego o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Aleksandra Pietrzaka "Demiurdzy" w reżyserii autora.
Nagranie słuchowiska Demiurdzy
Nagranie słuchowiska "Demiurdzy"Foto: M. Rebzda

"Dwóch scenarzystów Aleksander i Stanisław, którzy nie mogą się dogadać w sprawie, kim jest bohater, i o czym jest ich sztuka, zostają nawiedzeni przez powstającego w ich wyobraźni zniecierpliwionego protagonistę. Toczą z nim dyskusje na temat tworzenia słuchowiska radiowego, ale i twórczości w ogóle.

W słuchowisku pojawią się też James Bond, Indiana Jones oraz Adam Mickiewicz.

Demiurdzy to autoironiczny tekst o siedzeniu nad klawiaturą i kłótnią z samym sobą podczas pisania debiutanckiego słuchowiska radiowego. Co pisać, jak pisać, o czym pisać? Trzymać się zasad czy je łamać? Parodia niemocy twórczej. Co się dzieje, kiedy umysł zatrzaskuje się w trakcie pisania, a otwierają się inne pudełka - inspiracje. Autor sprawdza, jak można bawić się radiem, jak można rozciągać jego przestrzeń i korzystać z wyobraźni" - mówi uczestnik Kursu reżyserii radiowej, Aleksander Pietrzak.


Aleksander Pietrzak "Demiurdzy"

Reżyseria:  Aleksander Pietrzak

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Muzyka: Krzysztof A. Janczak


Obsada:

Krzysztof Szczepaniak, Jacek Braciak, Przemysław Bluszcz, Angelika Kurowska, Anna Cieślak, Janusz Kukuła, Paweł Ciołkosz, Tomasz Borkowski, Piotr Bajtlik, Michał Zdunik, Aleksander Pietrzak,