X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Teatr Polskiego Radia

Nie żyje Dżennet Połtorzycka-Stampf'l

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 08:00
W wieku 95 lat zmarła Dżennet Połtorzycka-Stampf'l, współtworząca radiowy serial „Matysiakowie”. Przez lata związana była z Telewizją Polską i Polskim Radiem.
Dżennet Połtorzycka-Stampfl
Dżennet Połtorzycka-Stampf'lFoto: Janusz Dziewiątkowski

Autorka urodziła się w 1924 roku w Warszawie, gdzie też ukończyła studia na Wydziale Filozoficzno-Społecznym UW. Od 1960 współtworzyła powieść radiową „Matysiakowie” - najpierw z Jerzym Janickim i Władysławem Żesławskim, a później z Januszem Dziewiątkowskim. Jej główna działalność dziennikarska i pisarska związana była przez całe zawodowe życie z Polskim Radiem i TVP. W grudniu 2011 – wraz z całym zespołem współtworzącym „Matysiaków” - została nagrodzona honorowym Złotym Mikrofonem za, jak napisano w uzasadnieniu, „wybitne osiągnięcia artystyczne, wieloletni żywy kontakt ze słuchaczami, za inicjatywy uruchamiające ogromną aktywność społeczną”. Połtorzycka-Stampf’l przez lata działała w organizacjach pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody i zwierząt. Pracowała w Lidze Ochrony Przyrody Warszawa-Południe oraz w Zarządzie Fundacji Animals. Zmarła w czwartek, 5 marca.

Dżennet Połtorzycka-Stampf'l, była odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1996) oraz Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą tego orderu (2001). Otrzymała też Nagrodę m.st. Warszawy dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy (2010).