X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Teatr Polskiego Radia

Stary wróbel

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 08:00
14 marca o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marcina Trońskiego "Stary wróbel" w  reżyserii autora.
Kadr z nagrania słuchowiska Stary wróbel
Kadr z nagrania słuchowiska "Stary wróbel"Foto: M. Rebzda

“Stary wróbel”, tak mówi o sobie 94 letni, emerytowany oficer wywiadu cywilnego, który pracę zawodową zaczął w PRL-u. Poznajemy go na szkoleniu, jeszcze na warszawskim Ksawerowie, w latach pięćdziesiątych. Towarzyszmy mu w punktach zwrotnych jego szpiegowskiego życia. Miał dwa cele, które udało mu się osiągnąć, pracować dla rozwoju Polski i dla bezpieczeństwa swojej rodziny. Oba udało mu się osiągnąć. Jest doceniony przez najbliższych, ale czy doceniła go ojczyzna dla której ryzykował długoletnim więzieniem, a nawet życiem? Warto posłuchać co ma do powiedzenia tytułowy bohater zagrany znakomicie przez Stanisława Brudnego, który 16 maja kończy 90 lat.

 

Marcin Troński "Stary wróbel"

Reżyseria:  Marcin Troński

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski


Obsada:

Łukasz Lewandowski, Damian Damięcki, Stanisław Brudny, Marta Wierzbicka, Piotr Miazga, Marcin Troński, Jan Jankowski, Lucyna Malec, Adam Serowaniec, Rafał Zawierucha, Miriam Aleksandrowicz, Janusz R. Nowicki, Kazimierz Kaczor, Krzysztof Wakuliński,