X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Teatr Polskiego Radia

Nareszcie możemy być źli

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 08:00
28 marca o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Jarosława Jakubowskiego "Nareszcie możemy być źli" w reżyserii Adama Wojtyszko.
Lidia Sadowa
Lidia SadowaFoto: Polskie Radio

Dwie pary wybrały się na tropikalną wycieczkę nad jedno z mórz południowych, by ocalić swoje związki i odreagować towarzyszące im na co dzień traumy – osobiste i te większe, narodowe. Demony jednak dopadają we śnie męskich bohaterów tej sztuki. To sny o przegranych powstaniach, wojnie i katastrofie smoleńskiej, wpływ kompleksów.

W sztuce cały czas panuje atmosfera niepokojącego napięcia – idylliczny spokój kurortu nieustannie zakłócany jest przez poczucie zagrożenia towarzyszące turystom.

Perspektywa historyczna – przegrane wojny i powstania, katastrofa smoleńska – nakłada się na perspektywę osobistą – kompleksy, świadomość przegranej, „monotonne lata impotencji" oraz kryzysy w związkach. To zarazem bolesny portret rozpadu mężczyzny i sztuka o pamięci zbiorowej i kompleksach narodowych.


Jarosław Jakubowski "Nareszcie możemy być źli"

Reżyseria:  Adam Wojtyszko

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun


Obsada:

Lidia Sadowa, Olga Sarzyńska, Paweł Koślik, Piotr Furman, Sławomir Pacek,