X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Teatr Polskiego Radia

Sprzedaż

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 08:00
29 marca o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marcina Witana "Sprzedaż" w reżyserii Dobrosławy Bałazy.
Kazimierz Kaczor
Kazimierz KaczorFoto: Polskie Radio

Akcja słuchowiska Marcina Witana "Sprzedaż" rozgrywa się współcześnie, w jednym z najbogatszych europejskich krajów, jakim jest Holandia. Mogłoby się wydawać, że materialne bogactwo jest gwarantem zaspokojenia wszelkich potrzeb, nawet tych najbardziej wysublimowanych, bo duchowych. Ale tak nie jest. Konsumpcyjny styl życia zdławił w rodowitych Holendrach wszelką wrażliwość i doprowadza do bezwzględnej eliminacji  parafii i wspólnot religijnych, czyli duchowego Kościoła, wokół którego gromadzą się wierni. A początkiem tego masowego odwrotu od wartości duchowych, na czele z wiarą w Boga, jest sprzedaż kościołów. I o tę właśnie tytułową sprzedaż chodzi. Akcja słuchowiska rozgrywa się w parafii katedralnej pewnego miasta w Holandii. W czasie spotkań biskupa z członkami rady tej parafii, zgromadzonej wokół problemu niemożliwości utrzymania i remontu miejscowej katedry dochodzi do dramatycznego obnażenia postaw elity społecznej. Walka o środki na remont zamienia się w bezlitosny spektakl ukazujący cynizm, bezideowość i tchórzostwo materialnych i intelektualnych elit społeczeństwa, akceptującego aborcję, eutanazję i masowe staczanie się młodych w uzależnienia. Jedynym jasnym punktem staje się aktywność polskich emigrantów, którzy nie tylko skupiają się na własnych potrzebach ale aktywnie wspierają rodzimą społeczność w odrodzeniu najważniejszych duchowych wartości, pozwalających przetrwać bogatym narodom i wydobyć się z miałkości codzienności. W słuchowisku wystąpili wybitni polscy aktorzy: Kazimierz Kaczor, Leon Charewicz, Mirosław Wieprzewski, Sławomir Pacek i inni. Zachęcamy do wysłuchania i refleksji w czasie, kiedy siła duchowa jest naszą najważniejszą potrzebą.


Marcin Witan "Sprzedaż"

Reżyseria:  Dobrosława Bałazy

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski


Obsada:

Anna Apostolakis - Gluzińska, Julia Kołakowska - Bytner, Kazimierz Kaczor, Mirosław Wieprzewski, Leon Charewicz, Sławomir Pacek, Jan Pęczek, Tomasz Błasiak, Jarosław Domin, Krzysztof Plewako - Szczerbiński, Przemysław Glapiński,