X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Teatr Polskiego Radia

Nie tknął mnie nikt

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 08:00
"Dzieci bliżej historii" - powrót słuchowisk dla dzieci na antenę radiowej Jedynki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/sirtravelalot

W połowie marca na antenę Programu 1 Polskiego Radia wróciły słuchowiska dla dzieci i młodzieży. Cykl 22 słuchowisk historycznych pt."Dzieci bliżej historii" powstał we współpracy Teatru Polskiego Radia z Polską Fundacją Narodową.

Inauguracja cyklu i emisja pierwszego z nich na antenie radiowej Jedynki w niedzielę 15 marca kilka minut po godz. 18.00 w audycji "Jedynka dzieciom".

"Tylko edukacja publiczna mądrych i dobrych zrobi obywateli" – napisał Jan Zamoyski w akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej. Ta myśl stała się impulsem i mottem do stworzenia cyklu słuchowisk poświęconych najważniejszym wydarzeniom oraz biografii postaci, które odegrały wielką rolę w historii Polski.

Jako pierwsze zaprezentowane zostało słuchowisko Dobrosławy Bałazy poświęcone epokowemu wynalazkowi, jakim było dla całego świata przejście z oświetlenia świecami na oświetlenie naftowe pt. "Cudowna lampa Łukasiewicza" w reżyserii autorki. To nowe, oryginalne przedsięwzięcie Teatru Polskiego Radia, w ramach którego wybitni autorzy, reżyserzy i aktorzy przygotują 22 utwory w przystępnej formie przedstawiające najmłodszym tematykę historyczną.

Kolejne słuchowisko to słuchowisko Wacława Holewińskiego poświęcone historii powstania styczniowego "Nie tknął mnie nikt" w reżyserii Janusza Kukuły.


Kolejne słuchowiska historyczne dla dzieci i młodzieży zostaną wyemitowane: 26 kwietnia, 3 i 31 maja, 11 i 28 czerwca, 12 i 26 lipca, 2, 15 i 30 sierpnia, 13 i 27 września, 11 i 25 października, 1, 11, 15 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia 2020 r.

Projekt finansowany jest przez Polską Fundację Narodową. 


 

Wacław Holewiński "Nie tknął mnie nikt"

Reżyseria:  Janusz Kukuła

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk


Obsada:

Krzysztof Gosztyła, Piotr Bajtlik, Andrzej Mastalerz, Jarosław Gajewski, Karol Kwiatkowki,