X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Pogrzebowcy

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 08:00
3 października o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na słuchowisko pt. "Pogrzebowcy" autorstwa Rafała Wojasińskiego.
Kadr z nagrania słuchowiska Pogrzebowcy
Kadr z nagrania słuchowiska "Pogrzebowcy"Foto: Marta Rebzda

Zapraszamy do wysłuchania  Pogrzebowców Rafała Wojasińskiego w reżyserii Waldemara Modestowicza.  Anna Chodakowska, Adam Ferency i Zdzisław Werdejn stworzyli wspaniałe i wyraziste kreacje.  Groteskowa, zaskakująca, i momentami zabawna historia trójki bohaterów żyjących z dala od tego, co modne, znane i medialne. Janek szykuje się na pogrzeb swojego przyjaciela. Żona Wandzia sekunduje mu w przygotowaniach. Sama nie podejmuje się brać udziału w tej smutnej uroczystości. Świętuje przejście na rentę. Widzi przed sobą nowe życie. "Śmierć nie jest już w moim guście... Odkąd mam rentę, odkąd jestem królową, to śmierć jakby... Już nie dla mnie... Wszystko stało się takie atrakcyjne... Poza tym ta pogoda... Nie teraz... Naprawdę, to nie to... To zbyt przeciętne..." - mówi Wandzia. Nagle w domu Janka i Wandzi pojawia się całkiem niespodziewany gość. Sytuacja komplikuje się i staje absurdalna.

  

Rafał Wojasiński "Pogrzebowcy"

Reżyseria: Waldemar Modestowicz 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Obsada:

Anna Chodakowska, Adam Ferency, Zdzisław Wardejn, 

oraz

Maria Juźwin, Martyna Szymańska, Jakub Kordas, Piotr Janusz,

 

Na słuchowisko "Pogrzebowcy" zapraszamy w sobotę (03.10) tuż po godz. 21.00.