X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Jeremiasz

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 08:00
11 października o godzinie 19:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Karola Wojtyły pt. "Jeremiasz" w adaptacji i reżyserii Przemysława Ostrowskiego.
Jan Paweł II
Jan Paweł II Foto: centrumjp2.pl

Poetycki dramat pt. ”Jeremiasz” Karol Wojtyła napisał w pierwszych latach II wojny światowej – to intelektualne zmaganie się młodego wówczas poety z okrucieństwem losu, niezawinionymi cierpieniami, przepełniony jednak ufnością oraz „nadzieją wbrew nadziei” w Bogu.

Karol Wojtyła wprowadza w dramat postać proroka Jeremiasza z jego katastroficzną wizją ludu Izraela, dotkniętego Boską karą za grzechy. Jego dramatycznym sobowtórem w utworze Wojtyły jest ksiądz Piotr Skarga – jezuita, całkowicie oddany Kościołowi katolickiemu, nadworny kaznodzieja króla Zygmunta III Wazy, entuzjasta posłuszeństwa Kościołowi i państwu. Ukazany w „Jeremiaszu” poprzez swoje nauki, przestrogi i przypowieści. Drugi bohater, hetman Żółkiewski, wnosi ton heroiczny, ofiary z życia za świętą sprawę wiary. Te dwie postawy, nauczyciela i rycerza, splatają się ze sobą,  tworząc wzór postaw Polaków zaangażowanych po stronie  dobra. 

 

Karol Wojtyła "Jeremiasz"

Adaptacja: Przemysław Ostrowski

Reżyseria: Przemysław Ostrowski 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Karol Osman

Obsada:

Jerzy Schejbal, Marek Wakuliński, Piotr Grabowski, Marek Barbasiewicz, Paweł Krucz, Krzysztof Kwiatkowski, Andrzej Mastalerz, Kamil Studnicki, Dariusz Wnuk, Zbigniew Konopka, Mateusz Weber,

Na słuchowisko „Jeremiasz” zapraszamy w niedzielę (11.10) tuż po godz. 19.00.