X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Godziny na tarczy historii

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 08:00
17 października o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Tomasza Lerskiego pt. "Godziny na tarczy historii" w reżyserii Dobrosławy Bałazy.
.
.Foto: Polskie Radio

16 października 1978 roku w Watykanie o godzinie 18.44 ogłoszono światu wielką nowinę - Habemus Papam! Mamy Papieża! Po raz pierwszy od stuleci papieżem wybrano nie Włocha, lecz człowieka z dalekiego kraju, Polaka - Karola Wojtyłę. Słowianina, którego zwiastował w słynnym wierszu natchniony proroczo Juliusz Słowacki. Jan Paweł II - dziś Święty - odmienił nie tylko Kościół, odmienił Europę, przyczynił się walnie do ogromnych zmian ustrojowych w Europie Środkowej i Wschodniej, do trwałego obalenia komunizmu. Rok 2020 jest rokiem stulecia urodzin jednego z największych Polaków na przestrzeni dziejów, przywódcy  i autentycznego władcy dusz milionów ludzi, który nie orężem, nie zbrojnie, ale słowem i modlitwą dokonał więcej, niż nie jedno mocarstwo siłą i podstępem. Jan Paweł II powiedział w Łagiewnikach w roku 2002: "Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin rozwoju kultury i cywilizacji. Nie lękajcie się!..." Jest to przesłanie istotne dla nas wszystkich na dziś i na zawsze, dla Polski i całej ludzkości.

 

Tomasz Lerski "Godziny na tarczy historii"

Reżyseria: Dobrosława Bałazy 

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:

Szymon Kusmider, Wojciech Machnicki, Mirosław Wieprzewski, Marek Lewandowski, Leon Charewicz, Robert Czebotar, Piotr Bajor, Andrzej Deskur,

Na słuchowisko „Godziny na tarczy historii” zapraszamy w sobotę (17.10) tuż po godz. 21.00.