X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Głosy we mgle

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 08:00
29 kwietnia w czwartek o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Jarosława Banasia  "Głosy we mgle" w reżyserii Marka Głuszczaka.
Anna Seniuk, Krzysztof Szczepaniak
Anna Seniuk, Krzysztof SzczepaniakFoto: W. Kusiński

To metaforyczna opowieść o spotkaniu dwóch osób: niemieckiej pisarki pogrążonej w depresji i polskiego żołnierza tęskniącego za ukochaną. Autor słuchowiska stwarza przestrzeń do rozmowy postaciom, które nie mogłyby się spotkać w rzeczywistości. Bohaterowie "Głosów we mgle" obcują z obrazami walk o "nadmorskie miasteczko" w których nadal giną ludzie, choć wynik bitwy jest już dawno przesądzony.

W onirycznej wędrówce przez "lęk człowieka", bohaterowie poruszają się po "cienkiej, patetycznej linii, która zakreśla nieskończoną i nieznaną ciszę. W tej ciszy i w wyobraźni, rodzą się opowieści”. Prowadzi ich cytat z wiersza i przekonanie, że istniejemy tak długo, dopóki trwają opowieści. Czy świat realny różni się od snu na jawie? I jaki wpływ mają na nas doświadczenia ludzkości, które przechowujemy w naszej pamięci? Wszystko istnieje, tylko my tego nie dostrzegamy - odpowiadają bohaterowie słuchowiska "Głosy we mgle".

Utwór powstał dla teatru radiowego z inspiracji utworem „Källans återuppståndelse” Anny von Hausswolff , wierszem Waltera Ljungquista i muzyką Dmitrija Szostakowicza.


Jarosław Banaś "Głosy we mgle"

Reżyseria: Marek Głuszczak

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Jarosław Banaś


Obsada: 

Anna Seniuk, Krzysztof Szczepaniak, Dorota Landowska, Marcin Troński, Jakub Zając, Mariusz Bonaszewski, Waldemar Barwiński, Jakub Kamieński, Lesław Żurek, Antonina Żbikowska, Jakub Lasota, Mateusz Grydlik, Milena Staszuk

 

Na słuchowisko "Głosy we mgle" zapraszamy w czwartek (29.04) tuż po godz. 21.00.