X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Śląski gambit

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 08:00
2 maja o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Sebastiana Reńcy  "Śląski gambit" w reżyserii Adama Wojtyszko.
III Powstanie Śląskie - pododdział powstańczy w Rybniku. Widoczni ochotnicy z karabinami, 1921
III Powstanie Śląskie - pododdział powstańczy w Rybniku. Widoczni ochotnicy z karabinami, 1921Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Śląski gambit to historia trójki przyjaciół Anny, Lothara i Wiktora, którzy wychowali się we Lwowie, a po wybuchu wielkiej wojny ich drogi rozeszły się. Ponownie spotykają się gdy odrodzona Polska walczy o swoje granice. Lothar jest pracownikiem niemieckiego wywiadu, Anna i Wiktor zaś polskiego. Wkrótce ma wybuchnąć kolejne powstanie na Śląsku. O jego sukcesie zadecyduje skoordynowana akcja wysadzenia torów i mostów na liniach kolejowych, która uniemożliwi Niemcom przerzut na Górny Śląsk regularnych formacji wojskowych. Anna i Wiktor są po jednej stronie barykady, a Lothar po drugiej. Czy zwycięży ich dawna przyjaźń, czy zostanie pokonana przez wojnę?


Sebastian Reńca "Śląski gambit"

Reżyseria: Adam Wojtyszko

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun


Obsada: 

Justyna Kowalska, Łukasz Karczewski, Jarosław Boberek, Krzysztof Szczepaniak, Maciej Makowski, Robert Kowalski, Szymon Nowak, Krzysztof Tymiński

 Na słuchowisko "Śląski gambit" zapraszamy w niedzielę (02.05) tuż po godz. 21.00.