X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Teatr Polskiego Radia

Słuchowiskowe perełki na "Dwóch Teatrach" w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 12:57
18 czerwca br., w sobotę, rusza XI Festiwal Teatru PR i Teatru TVP " Dwa Teatry". Dyrektor Teatru Polskiego Radia - Janusz Kukuła zaprasza do Sopotu wszystkich miłośników sztuki radiowej i telewizyjnej.
Audio

Festiwal "Dwa Teatry" to przegląd spektakli telewizyjnych i słuchowisk radiowych, które zostały wyprodukowane w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu w ubiegłym roku. Na festiwalowej scenie prezentowane są wszystkie gatunki - od kostiumowych dramatów po współczesną groteskę. – To ogromne przedsięwzięcia nie tylko artystyczne – mówił w piątkowych "Sygnałach Dnia" Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

Wspólny Festiwal Radia i Telewizji jest jedyną w Europie tego typu imprezą organizowaną przez publiczne media. Jednym z jego elementów jest konkurs spektakli Teatru Telewizji i słuchowisk Teatru Polskiego Radia, które były emitowane lub wyprodukowane w minionym roku.

Podczas tegorocznego XI Konkursu Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2011", który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca w Sopocie, zostanie zaprezentowanych 11 spektakli telewizyjnych i 16 słuchowisk radiowych. – Dla mnie nagrody nie są najważniejsze. Najważniejsze jest to, że pokazujemy wyjąwszy z tej codziennej ramówki programowej te perełeczki słuchowiskowe – stwierdził Kukuła.

Szef Teatru Polskiego Radia poinformował także, że festiwalowy program jest w tym roku wyjątkowo bogaty. Wśród imprez towarzyszących znalazły się między innymi spektakle teatralne i koncerty, radiowe warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów oraz prezentacje spektakli i słuchowisk teatralnych poświęconych pamięci Krzysztofa Kolbergera.

– Podczas "Dwóch Teatrów” będzie miała również miejsce retrospektywa twórczości Andrzeja Piszczatowskiego, który umarł niedawno, a były jednym z najważniejszych reżyserów w Teatrze Polskiego radia, znakomitym aktorem Teatru Powszechnego – dodał dyrektor Teatru Polskiego Radia.

Ponadto w festiwalowym programie znalazły się dwa wyjątkowe koncerty. Pierwszy odbędzie się już w sobotę o godz. 21 podczas uroczystej gali wręczenia nagród. – Będzie to koncert pod tytułem "Czy mnie jeszcze pamiętasz". Publiczność usłyszy jedenaście piosenek Czesława Niemena w wykonaniu piątki cudownych, młodych aktorów. Wczoraj skończyliśmy próby. Ciarki chodzą po plecach, kiedy oni śpiewają te piosenki. Szykujemy niezwykłe przeżycie – zapowiedział Janusz Kukuła.

W niedzielę o godz. 22 w klubie "Versalka" odbędzie się koncert zatytułowany "Absurdustra – próba Norwida". Jest to koncert promujący najnowsze wydawnictwo muzyczne Polskiego Radia.

Koncerty będą transmitowane przez Program 1 Polskiego Radia i w telewizji TVP Kultura.