more_horiz
Section00

Audycje | KOŚCIÓŁ NASZ POWSZEDNI

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Kościół nasz powszedni
Section05

Wspomnienie abp Henryka Hosera

13 VIII obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci Abp Henryka Hosera.  Był pallotynem, misjonarzem, lekarzem, od maja 2008 r. do grudnia 2017 r. był biskupem warszawsko-praskim. Wcześniej pełnił funkcję sekretarza pomocniczego w watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, ponad 20 lat spędził na misjach w Rwandzie i Zairze. Od 2008 roku abp Hoser przewodził pracom zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych.
play_arrow

czytaj więcej

Męczennicy z Pariacoto

Bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski – franciszkanie zamordowani w peruwiańskim Pariacoto 9 sierpnia 1991 r. byli młodymi ludźmi, którzy z entuzjazmem pracowali na misjach. Kochali ludzi, do których zostali posłani i chcieli być blisko ich spraw i trosk. Gdyby żyli dziś, prawdopodobnie korzystali by z wszelkich zdobyczy techniki, aby móc jeszcze lepiej dotrzeć z Ewangelią o Jezusie Chrystusie do ludzi.
play_arrow

czytaj więcej

Beatyfikacja Jana Pawła I

Na początku września będzie miała miejsce beatyfikacja Albino Lucianiego czyli Jana Pawła I – papieża uśmiechu. Przedstawiamy sylwetkę przyszłego błogosławionego.
play_arrow

czytaj więcej

Praktykowanie wdzięczności - lekarstwo na współczesne problemy

Często nam się wydaje, że szczęście przywołuje wdzięczność. W rzeczywistości jest odwrotnie, to wdzięczność buduje szczęście, co potwierdzają liczne badania naukowe psychologii pozytywnej. Dlatego praktykowanie wdzięczności jawi się jako doskonałe lekarstwo na  współczesne problemy człowieka, takie jak: brak radości życia, chroniczne narzekanie czy niezadowolenie.

czytaj więcej

Statystyki powołań

Rozmowa o formacji seminaryjnej, statystykach dotyczących powołań, w porównaniu do sytuacji w Europie Zachodniej.
play_arrow

czytaj więcej

Jak pomóc rozwiać zdolności dziecka?

Czas wakacji to przede wszystkim czas odpoczynku dla uczniów i naturalne jest, że w tych pierwszych tygodniach nie myśli się o szkole, zajęciach pozalekcyjnych i obowiązkach, które pojawią się w ciągu roku.
play_arrow

czytaj więcej

X Światowe Spotkanie Rodzin

Rozmowa o bieżących wydarzeniach z życia Kościoła. Przywołamy kończące się w niedzielę 26 czerwca w Rzymie X Światowe Spotkanie Rodzin.
play_arrow

czytaj więcej

X Światowe Spotkanie Rodzin

Festiwal Rodzin w obecności papieża Franciszka, pięć konferencji i dziesięć paneli dyskusyjnych oraz Msza św. i końcowe papieskie przesłanie dla rodzin – to główne punkty programu rzymskich obchodów X Światowego Spotkania Rodzin w dniach 22-26 czerwca. Przed tym wydarzeniem porozmawiamy z małżeństwem z kilkunastoletnim stażem, które opowie o swoim przeżywaniu relacji w małżeństwie i rodzinie i o tym jak dzieli się z innymi swoim doświadczeniem.  
play_arrow

czytaj więcej

Pomoc Ukrainie

Pomoc Kościołowi w potrzebie - pomoc Ukrainie 
play_arrow

czytaj więcej

Section21