X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Redakcja Programów Katolickich

Dzień Świętości Życia

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 11:00
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay/CC0

W przededniu obchodzonego w Uroczystość Zwiastowania Dnia Świętości Życia - przeżywamy Narodowy Dzień Życia. Wiele dyskusji zmagań ścierania poglądu podziałów agresji - a przecież ŁĄCZY NAS ŻYCIE - jak wrócić do tej najprostszej prawdy - jak ochronić  to najbardziej bezbronne…. Pytanie które będzie nam towarzyszyć w poranek Familijny. Wśród wielu propozycji jest na to bardzo prosty sposób - dla małych i dużych, młodych i starszych, samotnych i żyjących w rodzinach. Jaki ? W I godzinie podpowie Małgorzata Bartas-Witan.  

A poza tym jak zwykle garść niedzielnych zaproszeń…  

W II godzinie  - Sylwia Sułkowska - przypomni że Dzień Świętości Życia, ustanowiony jako odpowiedź na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” z 1995 roku ma za cel budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie. Prof. Maria Ryś z UKSW – opowie o rodzinie jako o miejscu, gdzie kształtuje się podejście do życia.

Iga i Konrad Grzybowscy z Fundacji Ster na Miłość, którzy wywodzą się z Ruchu Czystych Serc - opowiedzą o tym jak wyniesione stamtąd wartości chcą przekazywać następnym pokoleniom, a także o tym jak przyjęli wiadomość o ciężkiej chorobie dziecka już w czasie, gdy córka była pod sercem matki i zmagają się z rdzeniowym zanikiem mięśni u dwójki dzieci.

Małgorzata Walaszczyk - dyrektor Poradni Rodzinnej Diecezji warszawsko-Praskiej przedstawi zaś jak wygląda towarzyszenie potrzebującym wsparcia małżeństwom, rodzinom czy samotnym matkom.

Goście w studiu:

Zofia Kończewska - Murdzek Towarzystwo Uniwersyteckie Fides et Ratio, współautorka książki „Kochane od poczęcia”.

Paweł Murdzek - nauczyciel polonista z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie, Towarzystwo Uniwersyteckie Fides et Ratio.


Ponadto zapraszamy na Ważne Sprawy, w ktorych poruszymy temat Brexit a Kościół.


Posłuchaj
10:55 [ PR1]PR1 (mp3) 24 marzec 2019 08_22_45.mp3 Ważne sprawy

  

W ostatnich dniach Kościół Anglii zaapelował do swoich wyznawców o pięć dni modlitw przygotowujących do Brexitu. W chwili, gdy Wielka Brytania zbliża się do wystąpienia z Unii Europejskiej, wspólnoty kościelne powinny się modlić za kraj – powiedział mediom arcybiskup Canterbury Justin Welby. Na ile Brexit odzwierciedla naturę Brytyjczyków i mówi o samym narodzie - jego cechach, skłonnościach, obawach, lękach? Jakie stanowisko zajął Kościół katolicki przed, w czasie i po referendum? Czy jego głos w jakiś sposób ewoluował, czy był stały i niezmienny?

Gość Małgorzaty Glabisz-Pniewskiej: Jonathan Luxmoore - brytyjski dziennikarz i publicysta.


Posłuchaj
13:36 [ PR1]PR1 (mp3) 24 marzec 2019 08_37_20.mp3 Magazyn Z Życia Kościoła

01:52 [ PR1]PR1 (mp3) 24 marzec 2019 06_16_16.mp3 Kochane życie

  

***

Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzący: Małgorzata Bartas-Witan, Sylwia Sułkowska, Małgorzata Glabisz-Pniewska

Data emisji: 24.03.2019 r.

Godzina emisji: 06.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak