X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

Do nieba po kamykach…

Zdrowie, uroda, wygodny dom – szukamy tego zawzięcie. Nieszczęśliwi, gdy nie udaje się znaleźć. Czy istnieje inna droga do szczęścia? Czy można je znaleźć … tracąc życie?
play_arrow

czytaj więcej

Church marketing

Na Kościół głoszący Ewangelie i prowadzący działalność duszpasterską można popatrzeć jako na firmę, która chce zdobyć jak największą liczbę klientów. Jak wygląda analiza działań Kościoła w kategoriach marketingu i jakie praktyczne wnioski stąd płyną mówi w audycji ks. prof. Andrzej Draguła autor książki Kościół na rynku. Eseje pastoralne.
play_arrow

czytaj więcej

Kontrowersyjna pielgrzymka

Przypomnieniem najbardziej wstydliwej i kontrowersyjnej dla Polaków pielgrzymki JP II do Ojczyzny w jej 30 rocznicę. Krzyczeliśmy, że nas na nią nie stać w dorabiającym się kraju. Jakiego egzaminu nie zdaliśmy w ogólnym „oszołomieniu wolnością.”? Dlaczego Ojciec Święty podniesionym głosem przypominał nam wybrane przykazania Dekalogu? Które z Jego myśli nadal są aktualne i podobnie jak 30 lat temu- niewygodne w czasach „totalnej wolności”?
play_arrow

czytaj więcej

Toskania jakiej nie znacie. Przewodnik artystyczny.

Położona na północy Włoch Toskania to region, który na przestrzeni wieków w sposób szczególny przyczynił się do rozwoju kultury chrześcijańskiej. Z nią wiążemy takich mistrzów jak Pierro della Francesca, Leonardo da Vinci czy Fra Angelico. O historii Toskanii i dziełach sztuki, jakie warto tam zobaczyć oraz o ich twórcach mówi w audycji o. Witold Kawecki autor książki Toskania jakiej nie znacie. Przewodnik artystyczny.
play_arrow

czytaj więcej

100. rocznica zawierzenia Polski Sercu Jezusowemu

11 czerwca mija 100. rocznica zawierzenia Polski Sercu Jezusowemu. O aktualności tego aktu po stu latach pozmawiamy z historykami i teologami.
play_arrow

czytaj więcej

Czy można żyć bez miłości?

Po dniu matki, dniu dziecka a przed dniem ojca rozmawiamy na temat małżeństwa i rodziny. Na pytanie kogo w sytuacji kryzysowej poprosimy o pomoc –Polacy odpowiadają rodzinę. W Śladach na piasku porozmawiamy nt.  wyzwań, problemów i propozycji na trwający  Rok rodziny ,który zakończy się dokładnie za rok-w czerwcu w Rzymie- Światowym Kongresem Rodzin. Na poprzednim , w Dublinie byli m.in. Aldona i Artur Wiśniewscy od lat podejmujący działania na rzecz małżeństwa i rodziny.
play_arrow

czytaj więcej

Monstrancja – znak prawdziwej obecności Chrystusa i uświęcania przestrzeni

Podczas procesji eucharystycznych lub adoracji konsekrowana hostia jest pokazywana wiernym w monstrancji. Przypomina wykonane z największą starannością dzieło jubilerskie, by podkreślić znaczenie realnej obecności Chrystusa, odnowionej obecności Boga wśród ludzi. W Familijnej Jedynce powiemy jaka jest historia monstrancji, jakie postacie przyjmowała na przestrzeni wieków, a jakie współcześnie.
play_arrow

czytaj więcej

„…Jestem zaledwie pyłkiem historii.”

Przez trzy dni kilometrowe kolejki ludzi dniem i nocą przechodziły przed trumną Kardynała S. Wyszyńskiego, by oddać hołd Prymasowi Tysiąclecia. Ceremonię pożegnania Prymasa na żywo transmitowało radio i telewizja. Wierzący i niewierzący oddawali hołd pasterzowi Kościoła i mężowi stanu.. A on sam w 35 rocznicę pracy biskupiej napisał ”widzę, że jestem zaledwie pyłkiem historycznym”.
play_arrow

czytaj więcej

Wyszyński. 40 spojrzeń

Publikacje poświęcone kard. Stefanowi Wyszyńskiemu ukazują go najczęściej jako monumentalną postać Prymasa Tysiąclecia, Interreksa czy Męża Stanu. Rzadziej próbuje się go pokazywać jako człowieka z jego pragnieniami i lękami, estetyczną wrażliwością, zainteresowaniami i tęsknotami. Gościem audycji jest o. Zdzisław Kijas autor książki „Wyszyński. 40 spojrzeń”
play_arrow

czytaj więcej

Geniusz rządzenia

Osoba Prymasa Wyszyńskiego ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia dziejów Kościoła katolickiego w Polsce. Choć o samym Prymasie mówi się wiele, poruszając różne aspekty jego bogatej osobowości, to problematyka przywództwa wydaje się być traktowana po macoszemu. A przecież nie sposób zrozumieć procesów zachodzących w Kościele i w jego relacjach z państwem komunistycznym pomijając lub nie do końca doceniając ten właśnie aspekt.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025