X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section50
Section00
RCKL Źródełko
Section05
Audycje
Źródełko
Section07
O audycji

Jak brzmi burczybas? Dla kogo sroczka kaszkę warzyła? Gdzie ukrywa się żytnia baba? Wiejskie tradycje, pieśni i opowieści skrywają wiele tajemnic. My chcemy razem z Wami odkryć ten niezwykły świat. Może jesteście ciekawi, jak brzmią polskie ludowe instrumenty, jak kiedyś bawiły się wiejskie dzieci i jak wyglądała codzienność dawnej wsi naszych dziadków? Otwórzmy kolorowanki z tradycyjnymi strojami i pięknymi koronkami, sprawdźmy czym jest nudelkula, bymbym i lochmaszyna oraz spróbujmy ożywić dawne, zapomniane ludowe zabawki - koniki, lalki, wiatraczki i ptaszki. W podróż po tradycjach Polski i świata wybieramy się w każdą niedzielę o 11.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.​

Hanna Szczęśniak

Section21
Section51
Section52