X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Historia

Jakie tajemnice skrywają lokalne społeczności?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 15:00
Ośrodek KARTA ogłasza XVIII edycję konkursu HISTORIA BLISKA, której temat brzmi: "Historia bliska – nieodkryta, nieopowiedziana, niewysłuchana...".
Jakie tajemnice skrywają lokalne społeczności?

Prace konkursowe mają dotyczyć historii lokalnej – czegoś, co wydarzyło się w najbliższej okolicy lub ma związek z miejscową społecznością. Nie musi to być opis wielkiego wydarzenia politycznego. Prace mogą dotyczyć zdarzenia sportowego, religijnego czy kulturalnego albo przedstawiać sylwetkę niezwykłej osoby.

"Historia nieodkryta, nieopowiedziana, niewysłuchana" z kolei oznacza, że historia, jaką uczestnicy konkursu mają przedstawić, powinna być jakimś "odkryciem". Może to być lokalna tajemnica, ważne ale zapomniane wydarzenie czy dokonanie albo coś, co pojawiało się jedynie w opowieściach mieszkańców.

Podstawą prac konkursowych muszą być samodzielnie zgromadzone i opracowane źródła historyczne, np. pamiętniki, zdjęcia lub nagrania relacji świadków. Prace mogą mieć różną formę: tekstu lub kolażu tekstu i ikonografii (w formacie PDF), filmu, audycji radiowej, prezentacji, wystawy multimedialnej.

– Traktujemy młodych ludzi jak prawdziwych badaczy, którzy dzięki dociekliwości, eksploracji tematów, przetrząsaniu archiwów domowych czy strychów, mogą znaleźć materiały źródłowe do badania historii lokalnej, do których nie dotrą profesjonalni historycy – mówi Alicja Wancerz-Gluza, pomysłodawczyni i koordynatorka konkursu.

Prace konkursowe można będzie wysyłać od 1 września do 25 października 2015 wyłącznie przez internet. Szczegóły na stronach portalu historiabliska.pl.

Publiczne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 30 listopada 2015, podczas uroczystej gali w Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Przewidywana pula nagród wynosi 20 tys. złotych.

Zobacz więcej na temat: HISTORIA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak